Türkiye'yi Trabzonspor'un temsil ettiği turda, 32 karşılaşma oynandı. Bordo-mavililer, deplasmanda Lüksemburg ekibi Differdange 03 karşısında 2-1 galip gelerek üst tura adını yazdırdı.


- West Ham zorlandı


Beşiktaş'ın eski Hırvat teknik direktörü Slaven Bilic'in çalıştırdığı West Ham United ise deplasmanda karşılaştığı Malta temsilcisi Birkirkara karşısında zorlandı. Normal süresi ve uzatmaları West Ham United'ın 1-0 yenilgisiyle sonuçlanan mücadelede, penaltı atışlarına gidildi. Penaltılarda, rakibine 5-3 üstünlük kuran İngiliz temsilcisi, üst tura yükseldi.


Trabzonspor ve West Ham United'ın yanı sıra AIK, Debrecen, Dinamo Minsk, Kairat, Kabala, Inter Bakü, Zeljeznicar, Vojvodina, Omonia, Vaduz, Brondby, Rosenborg, Odds, Slovan Bratislava, Stromsgodset, Hajduk Split, Göteborg, PAOK, Legia, Charleroi, Apollon, Zilina, Thun, Kopenhag, Rabotnicki, Astra, Kukesi, Elfsborg, Wolfsberg, Aberdeen, Spartak Trnava 3. ön eleme turuna çıkan diğer takımlar oldu.


Avrupa Ligi'nde 3. tur karşılaşmalarının ilk ayakları 30 Temmuz'da, rövanş maçları ise 6 Ağustos'da oynanacak.


Ligin 2. ön eleme turu rövanşında alınan toplu sonuçlar şöyle:


Shirak (Ermenistan) - AIK (İsveç): 0-2 (0-2)


Debrecen (Macaristan) - Skonto (Letonya): 9-2 (2-2)


Alashkert (Ermenistan) - Kairat (Kazakistan): 2-1 (0-3)


Dinamo Minsk (Belarus) - Cherno More (Bulgaristan): 4-0 (1-1)


Kabala (Azerbaycan) - Cukaricki (Sırbistan): 2-0 (0-1)


Inter Bakü (Azerbaycan) - Hafnarfjördur (İzlanda): 1-2 (uzatmalarda 2-2) (2-1)


Zeljeznicar (Bosna Hersek) - Ferencvaros (Macaristan): 2-0 (1-0)


Spartaks (Letonya) - Vojvodina (Sırbistan): 1-1 (0-3)


Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi) - Jagiellonia (Polonya): 1-0 (0-0)


Kalju (Estonya) - Vaduz (Liechtenstein): 0-2 (1-3)


Brondby (Danimarka) - Beroe (Bulgaristan): 0-0 (1-0)


Rosenborg (Norveç) - Reykjavik (İzlanda): 3-0 (1-0)


Odds (Norveç) - Shamrock Rovers (İrlanda Cumhuriyeti): 2-1 (2-0)


University College Dublin (İrlanda Cumhuriyeti) - Slovan Bratislava (Slovakya): 1-5 (0-1)


Differdange 03 (Lüksemburg) - Trabzonspor (Türkiye): 1-2 (0-1)


Stromsgodset (Norveç) - Mlada Boleslav (Çek Cumhuriyeti): 0-1 (2-1)


Hajduk Split (Hırvatistan) - Koper (Slovenya): 4-1 (2-3)


Göteborg (İsveç) - Slask (Polonya): 2-0 (0-0)


PAOK (Yunanistan) - Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan): 6-0 (1-2)


Botoşani (Romanya) - Legia (Polonya): 0-3 (0-1)


Beitar Kudüs (İsrail) - Charleroi (Belçika): 1-4 (1-5)


Trakai (Litvanya) - Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi): 0-0 (0-4)


Zilina (Slovakya) - Dacia (Moldova): 4-2 (2-1)


Thun (İsviçre) - Hapoel Beer Sheva (İsrail): 2-1 (1-1)


Newtown (Galler) - Kopenhag (Danimarka): 1-3 (0-2)


Rabotnicki (Makedonya) - Jelgava (Letonya): 2-0 (0-1)


Astra (Romanya) - Inverness (İskoçya): 0-0 (1-0)


Mladost Podgorica (Karadağ) - Kukesi (Arnavutluk): 2-4 (1-0)


Wolfsberg (Avusturya) - Shakhtyor (Belarus): 2-0 (1-0)


Birkirkara (Malta) - West Ham United (İngiltere): 1-0 (Penaltılarda 3-5) (0-1)


Aberdeen (İskoçya) - Rijeka (Hırvatistan): 2-2 (3-0)


Linfield (Kuzey İrlanda) - Spartak Trnava (Slovakya): 1-3 (1-2)


Elfsborg (İsveç) - Randers (Danimarka): 0-0 (uzatmalarda 1-0) (0-0) (Bu karşılaşma 21 Temmuz Salı günü oynanmıştı)