Fenerbahçe'de bütün camia tamamen Shakhtar Donetsk maçına kilitlendi. Teknik Direktör Vitor Pereira, İstanbul'a turla dönmek için her şeyi yapacaklarını söyledi. İlk maçtan bu yana çok ciddi bir şekilde çalıştıklarını ve rakibi iyi analiz ettiklerini söyleyen Pereria, "Rakip takım 13 yıldır aynı hocayla çalışıyor, belli bir sisteme sahip. Yıllardır birbirlerini ezberleyen, Şampiyonlar Ligi tecrübesi yüksek bir takımla oynayacağız ama biz de iyi hazırlandık. Bir önceki maçtan sonra gördüğümüz hataları düzelteceğimize inanıyorum. Benim maçta görmek istediğim tek şey cesaretli ve kişilikli bir takım" dedi. Kritik maçları sevdiğini sözlerine ekleyen Pareira, "Bizi büyük bir maç bekliyor ve ben böyle ortamları çok seviyorum. Şuna eminim ki maç bittiğinde skor ne olursa olsun biz çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 
Fred beni ilgilendirmiyo
Copa America'da doping yaptığı tespit edilen Shakhtarlı orta saha Fred hakkındaki soruya cevap veren Pereira, "Ben bir teknik direktörüm. Ben antrenmanı bilirim, maça hazırlanmayı bilirim. Bu nedenle Fred konusu beni ilgilendirmiyor. Ben sadece saha içindeki işimi yapmaya çalışıyorum" dedi. Portekizli çalıştırıcı Hollandalı golcü Van Persie'nin oynayıp oynamayacağının sorulması üzerine, "Bunu öğrenebilmeniz için yarına kadar beklemeniz gerekiyor" cevabını verdi. Pereira "Bugün çok keyiflisiniz ama takımınız elenirse ne yapacaksınız?" sorusu üzerine, "Maçın son düdüğü çalana kadar da üzülecek bir sebebim olacağına inanmıyorum. Futbolda olumlu veya olumsuz sonuçlar alabilirsiniz ama hayat her zaman sonuçlardan ibaret değildir" dedi. Pareira ile birlikte basın toplantısına katılan sarı-lacivertli futbolcu Caner Erkin ise yaptığı açıkalamda, "İkinci maça da çok iyi hazırlandık. Sonuçta kanatlardan hücuma çıkabilirler ama 5 tane çıkıyorlarsa biz bunu 1'e indirmeyi hedefliyoruz. Ben de hücuma çıkan bir oyuncuyum. Srna da öyle. Ancak bunlar bizim için problem değil dedi.
YILDIZLARA SEVGİ SELİ
Shakhtar maçı için Lviv'e giden F.Bahçe kafilesine Ukraynalı sporseverler büyük ilgi gösterdi. Aprondan çıktığı sırada Robin van Persie ve Nani'yi gören taraftarlar fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Van Persie, takım otobüsüne binmekte kısa süre zorluk yaşadı. Fenerbahçe akşam saatlerinde de Lviv Arena'da son çalışmasını gerçekleştirdi.