Galatasaray Başkanı Dursun Özbek konuştu, taraftarların hayalleri yıkıldı. Kulüpler Birliği Olağan Kongresi çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplayan Özbek, günlerdir konuşulan İbrahimovic konusuna noktayı koydu. İbrahimovic'in PSG'den ayrılacağını açıklamasıyla birlikte süper yıldızın Galatasaray'a geleceği şeklinde İtalyan ve İsveç basınında çıkan haberler sarı-kırmızılı taraftarları heyecanlandırmış ve sosyal medyada adeta İbra çılgınlığı yaşanmıştı. Taraftarlar "Paylaş ki gelsin" kampanyalarıyla İbrahimovic görüntüleri ve fotoğraflarını oyuncunun hesaplarına da gönderip "Bize gel" diye seslenmişti. Başkan Dursun Özbek, son günlerdeki bu haberlerle ilgili olarak net bir açıklama yaparak İbrahimovic'in gündemlerinde olmadığını söyledi. 
Medel ile görüşüyoruz
Oyuncunun transferiyle ilgili herhangi bir girişimleri olmadığını ifade eden Özbek, "Böyle bir transfer girişimimiz yok. Yazılıp çizilenler kulübümüzün görüşü değil. İbrahimovic gündemimizde yoktu. Herhangi bir görüşmemiz de olmadı" dedi. İbrahimovic'in maliyetinin çok yüksek olduğunu vurgulayan Özbek, "Takımı gençleştirmek istiyoruz. Bazı eksik yerlerimiz var. Ona bağlı olarak transferlerimiz devam edecek, ama İbrahimovic gündemimizde yok. Teknik kadronun verdiği liste doğrultusunda çalışmalarımız da devam ediyor" diye konuştu. Özbek Melo'yla ilgili bir soru üzerine ise, "Hamza Hoca ona kısa bir süre verdi. Bugün, yarın belli olur" derken, İnter'den alınması gündemde olan Şilili futbolcu Gary Medel'le ilgili ise, "Gary Medel ile görüşüyoruz" ifadesini kullandı.
HABERLER MAKSATLI
Başkan Dursun Özbek'in İbrahimovic'le ilgili sözlerinin hemen ardından kulübün resmi sitesinden de açıklama yapıldı. İbrahimovic haberlerinin spekülatif bir şekilde medyada yer aldığı belirtilen açıklamada, "İbrahimovic'in transferi konusunda yapılan maksatlı haber ve yorumlara Galatasaray taraftarlarının itibar göstermemesini rica ederiz" denildi.