Son 1.5 aydır Melo kriziyle meşgul olan Galatasaray, Brezilyalı yıldızla 3 yıl daha sözleşme uzattı. Roberto Mancini'nin çalıştırdığı İnter'e gitmek isteyen ve bunun için yönetimden izin isteyen Melo, iki kulübün anlaşmaya varamaması üzerine kalmaya karar verdi. Galatasaray'ın kazandığı kupalarla poz verip sosyal medya hesabından taraftarlara "Kalbim Galatasaray için çarpıyor" diye mesajlar gönderen Melo, sarı-kırmızılı yönetimin "Kalacaksan yeni sözleşme imzalayalım" teklifini de kabul etti. Melo'ya karşılık İnter'den Gary Medel'i isteyen, İtalyan kulübünün "O olmaz Nagatomo'yu verelim teklifini de reddeden Galatasaray, son olarak Brezilyalı yıldızın aldığı yıllık 3.1 milyon avroyu istemiş ve beklemeye koyulmuştu. 

Menajeri de doğruladı

İtalyan ekibinin Melo için bu parayı vermeye yanaşmamasıyla İnter rüyası sona eren Felipe Melo da Galatasaray'la yola devam etmeye karar verdi. Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, "Melo'nun durumu cuma günü netleşecek. Ya gidecek ya da bizimle devam edecek. Kalacaksa da bizim sözleşmeli oyuncumuzdur. Kadroda yeri hazırdır" açıklamasını yapmıştı. Melo'nun menajeri Jose Rodriguez de İtalyan basınına yaptığı açıklamada, "Durum değişti. Galatasaray'ın yeni sözleşmesini değerlendireceğiz. En iyi çözüm şu anda bu. Yalan söylemeyeceğim" ifadelerini kullandı Sarı-kırmızılılarla 2019 yılına kadar sözleşmesi uzatılan 32 yaşındaki oyuncu yıllık 3.1 milyon avro ve maç başına da 25 bin avro alacak.

KALBİNİN SESİNİ DİNLEDİ
Galatasaray'ın 4 yıldızlı yeni sezon forması ve 3 kupayla poz veren Melo takımda kalmaya karar verdikten sonra "Kalbim Galatasaray için çarpıyor" mesajını vermişti. Galatasaray'daki 4 sezonunda 3 şampiyonluk yaşayan Melo, 3 yıl daha takımda kalacak.