Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, sarı-kırmızılı takımın transfer gündemine dair açıklamalarda bulundu. 31 Ağustos'a kadar zamanlarının olduğunu ifade eden Hamza Hamzaoğlu, "Forvet ve stoper mevkilerine transfer yapmak için çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu. Fernando Muslera ve Alex Telles'in durumu hakkında da konuşan Hamzaoğlu, "Oyuncu isterse her oyuncuyu gönderebiliriz ama aynı zamanda da kulübümüzün menfaatleri ön planda. Telles'e de teklif var. Muslera'ya iyi bir teklif gelirse tabii ki satacağız ancak bu durum yanlış anlaşılmasın. Benim de hedeflerim var, ben de iyi oyuncular ile çalışmak istiyorum" şeklinde konuştu. 


SAĞ BEK ALMAYACAĞIZ 
Sağ bek mevkisine transfer ihtiyaçlarının olmadığını dile getiren Hamzaoğlu, "Tarık, Sabri, Hamit, Koray var ve sağ beke kendi içimizden bir çözüm üretebiliriz. 43 tane oyuncumuz vardı ve birçok oyuncu ile yollarımızı ayırarak kulübü de büyük bir maliyetten de kurtardık. Biz, Galatasaray'ı riske atacak hiçbir şey yapmayız" ifadelerini kullandı. 


TEPKİ GÖSTERECEKLER 
İnter maçıyla ilgili bir itirafta bulunan Hamzaoğlu, "İnter karşılaşmasında transfer yapmadık diye, taraftarlar bir kötü sonuçta tepki gösterecekmiş gibi hissettim. Bu azınlık bir kesim ancak sosyal medyanın etkileri. Bunları dikkate alıyoruz ancak hepsine kulak asmamız ve ona göre davranmamız mümkün değil. Ben, Twitter, İnstagram ve Facebook kullanmıyorum; sadece telefon numaram var benim" açıklamasını yaptı. 


AYRIM YAPMIYORUM 
Takımda hangi oyuncu daha iyiyse ona forma vereceğini dile getiren Hamzaoğlu, "Ben oyuncularımı yerli ya da yabancı olarak ayırmıyorum. Hangisi iyiyse formayı ona vermeye çalışıyorum. Bir yerlere gitmek için kapıları aşındırmamak lazım. Bizden önceki insanlara değer verdiğimiz zaman daha iyi yerlere geliriz" şeklinde konuştu. 


BİZ İŞİMİZİ YAPACAĞIZ 
Hamzaoğlu şöyle devam etti: Burak, Umut ve Podolski'yi destekleyecek bir oyuncu daha bulabilirsek renklerimize katacağız. Ancak olmazsa bir şekilde halledeceğimizi düşünüyorum Diğer bölgelerde bir eksiğimiz yok. Sağ bölgeyi herkes konuşuyor ama gereksiz yere bir transfer yapmak istemiyoruz. Birçok oyuncuyla yollarımızı ayırdık ve çok büyük bir maddi açıdan rahatlama yaşadık. Takım olduğunuzda başarı yakalıyorsunuz. Şu anda bizim elimizde zaten yıldız oyuncularımız var. Bugün transfer etsek çok büyük ses getirecek oyuncularımız var zaten. Olan değerlerimize sahip çıkalım. Herkese iyi bir sezon geçirmesini diliyorum. Geçtiğimiz sezon buraya geldiğimde çok zor şartlar vardı. Ama şimdi Allah'a şükür 3 kupayla birlikteyiz. Bu başarılara mutlaka yenilerini eklememiz gerekecek. Ben inanıyorum ki bu başarıları yakalayacağız. Fatih hoca UEFA Kupası'nı kazandı yine eleştirildi. Kimse sizin geçmişinizi konuşmaz. Herkes güncel zamanın eleştirisini yapar. Biz işimizi yapmaya devam edeceğiz.