Galibiyeti değerlendiren Shota Arveladze, "Çok mutluyum. Ligi güzel açtık. Oyunu bulmak, güveni almak, taraftara bunu göstermek kolay değil. Her zaman zor oluyor. İkinci yarı kesinlikle galibiyeti hakettiğimizi gösterdik. 4-5 net pozisyon bulduk. İlk devre sadece bir pozisyon verdik. Onur yatmadı bile. Karşımızda sonuçta çok iyi bir rakip vardı. Kazandığımız ve üç puan aldığımız için çok mutluyum. Lige iyi başladık. Uzun bir maraton var" dedi.  
İleriki haftalar için de konuşan Shota, "Bir maçla her şey olmuyor. Bir hava bulmak lazım. Bir kaç tane yeni oyuncu var. Oynamayan oyuncular oynamaya başladı. Önemlisi bırakmadan zor maçları kazanmak. Kolaylar zaten kolay oluyor" ifadelerini kullandı. 
 İlk yarının sonlarındaki Özer Hurmacı - Carl Medjani gerginliğine de değinen Shota, "Hesap sahada sorulmaz. Herkes aynı takımda oynuyor, herkes aynı logoyu taşıyor. Zaten ben de ordayım, o zaman bana ihtiyaç yok. Herkes takım için çalışıyor. O gerginlikten dolayı Medjani'yi içeride bıraktım. Sonuçta her takımda yaşanabilecek bir olay" diye konuştu. 
 Sözlerinin sonlarında taraftara teşekkür eden Shota Arveladze, "Takımı daha görmeden bize çok destek veren taraftara teşekkür ediyorum. Bana en az 20 sene daha yaşam gücü verdiler" dedi.