F.Bahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira karşılaşma sonrası iddialı açıklamalar yaptı. "Avrupa Ligi'ndeki maçla kıyaslarsak daha etkili bir oyun oynamayı denedik, daha konsantreydik. Zor bir rakibe karşı oynadık. Ben burada olduğum sürede şunu gördüm; Türkiye Ligi kesinlikle kolay değil. Özellikle takımlar kendi sahalarında son derece agresifler" diyen Portekizli teknik adam, "Sahalar istediğimiz kalitede değil. İlk yarıda çok zorlandık, çok da iyi geçmedi. İkinci yarı çok daha iyi bir görüntü ortaya koyduk ancak daha iyi oynadığımız bu devrede kalemizde golü gördük" sözlerini kullandı. "Oyuncularımın hiçbir kabahati yok, 3 puan almak için her şeylerini verdiler" vurgusu yapan Pereira, "Futbolda böyle istenmeyen puan kayıpları olur. Önümüzde daha çok maç var, biz kesinlikle şampiyon olacağız. İkinci yarıda çok iyi oynadık ama bir hata oldu ve gol yedik. Bireysel hataların üzerine hiçbir zaman gitmeyeceğim" açıklaması yaptı. 
Şişeleri tekmeledi
Pereira, Kjaer'in kendi kalesine attığı golle birlikte adeta çıldırdı. Önce yedek kulübesi önündeki şişeleri tekmeleyen Portekizli çalıştırıcı sonra yardımcılarına yenilen goldeki defansif hataları şikayet etti. Uzatmadaki Nani-Sylvestre arasında yaşanan bir faul sonrası da hakem Cüneyt Çakır'ın kararına sert tepki gösteren Pereira yedek kulübesinden çıkarak sahaya girdi. Portekizli teknik adam, uyarıların ardından yerine döndü
Tribünleri selamlattırdı
Karşılaşmanın bitiş düdüğünün ardından Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira ilginç bir harekete imza attı. Portekizli teknik adam soyunma odasına giden oyuncularını durdurdu ve uyardı. Pereira daha sonra sarı-lacivertli futbolcuları taraftarların olduğu tribüne yönlendirerek selamlattırdı.