Galatasaray'ın dün İstanbul'a getirdiği Grosskreutz'un transferinde sorun çıktı. Galatasaraylı yetkililer sorunun Dortmund'un hatasından kaynaklandığını iddia etti. Ancak Alman kulübünden yanıt gecikmedi: "Biz her şeyi doğru yaptık, kanıtlayabiliriz." FIFA Oyuncu Statüsü Komitesi, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan bilgi alarak kararı en geç 1 hafta içerisinde açıklayacak.


Kevin Grosskreutz'un transferi için FIFA'ya önce Galatasaray adına Türkiye Futbol Federasyonu itirazda bulundu, ardından Dortmund resmi itirazını gerçekleştirdi ve onay sürecinin "sistemin yavaş" olmasından kaynaklandığını belirtti.
 
GALATASARAY ADINA TFF İTİRAZDA BULUNDU 
 
Galatasaray Spor Kulübü, 23:55'te "sisteme login" olunarak transfer bilgilerinin girildiğini belgeleyen ekran görüntülerini Türkiye Futbol Federasyonu'na iletti. Galatasaray'dan ekran görüntülerini alan TFF de bu bilgileri ve belgeleri, Galatasaray adına FIFA'ya iletti.
 
KARAR EN GEÇ 7 GÜN İÇERİSİNDE VERİLECEK 
 
FIFA ile yaptığı görüşmelerin ardından "bekleyin" cevabı alan Dortmund ve Galatasaray kulüpleri, gözünü konun değerlendirileceği FIFA Oyuncu Statüsü Komitesi'ne çevirdi.
 
Dortmund'un, Galatasaray ve Kevin Grosskreutz üçgeninde yaşanan tüm gelişmeleri değerlendirmeye alacak olan FIFA Oyuncu Statüsü Komitesi, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan da bilgi alarak kararını en geç 1 hafta içerisinde açıklayacak.
 
DORTMUND RESMİ OLARAK 'BİTMEDİ' DEDİ!..
 
Borussia Dortmund da konu ile ilgili bir açıklama yayınladı ve transferin FIFA'da intikal ettiğini duyurdu.
 
Dortmund'un "Grosskreutz transferi henüz gerçekleşmedi" diyerek başladığı açıklamada, "Borussia Dortmund transferin gerçekleşmesi için gerekli tüm hamleleri, zamanında ve uygun bir şekilde, FIFA TMS aracılığı ile gerçekleştirmiştir. FIFA'nın vereceği karar transferin gidişatını belirleyecektir" ifadeleri kullanıldı.
 
G.SARAY DORTMUND'U SUÇLADI: "SİSTEME HATALI GİRİŞ YAPTILAR"
 
Galatasaraylı yetkililere göre Borussia Dortmund yetkilileri sisteme hatalı giriş yaptı. Bu nedenle işlem gece 12'den sonraya kaldı. Eşleşmenin yapılmasının ardından sistemden transferle ilgili onay bilgisi geldi, ancak transfer dönemi kapanmış olduğu için, dosya FIFA'nın Futbolcu Uygunluk Komitesi'ne taşındı. (Sporx)