Portekizli yıldızlar, antrenmanı taraftarlara forma hediye etti... Bir çocuk, forma alamadığı için ağlamaya başladı. Q7, miniği kucağına aldı ve Patricio'nun formasını verdi. Taraftarlar alkışladı.


Ege'de yaşanan mülteci utancı sonrası kendi resmi internet sitesinden "Dostum" başlıklı duygusal bir mektup yayınlayan Ricardo Quaresma, herkesin gönlünde taht kurdu. Mülteci sorununun artık bitmesi gerektiğini vurgulayan Beşiktaş'ın yıldızı, Portekiz'de de yaptığı hareket ile herkesi kendisine bir kez daha hayran bıraktı.Portekiz Milli Takımı, bugün Fransa ile oynayacakları hazırlık maçı öncesi Estoril şehrindeki antrenmanını taraftarlarına açtı. Bini aşkın Portekizli, idmanı izlemek için tribünleri doldurdu. Antrenman öncesi futbolcular, taraftarlara forma hediye etti.
PATRİCİO FORMANI ÇIKARSANA!
Ama bir çocuk forma alamadığı için ağlamaya başladı. Bunu fark eden Quaresma, hemen miniğin yanına gitti. Çocuğu kucağına alan Portekizli yıldız, "Forma yok mu?" diye sordu. "Hayır" yanıtını alan 31 yaşındaki oyuncu, kaleci Rui Patricio'yu çağırdı ve "Formanı çıkarsana" dedi.
 27 yaşındaki kaleci de formasını çıkardı ve ağlayan çocuğa verdi. Büyük bir mutluluk yaşayan minik, koşarak tribünlere gitti.
 Taraftarlar da bu hareketi nedeniyle Quaresma'yı alkışladı. (HALİT HAKAN EYÜPOĞLU - AKŞAM )