Türk futbolu ve Galatasaray'ın efsane oyuncularından  "Taçsız Kral" lakaplı Metin Oktay, ölümünün 24. yıl dönümünde kabri başında  anıldı.
 
Metin Oktay'ın Kozlu Mezarlığı'nda bulunan kabri başında düzenlenen  anma törenine, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, ikinci başkan Cengiz  Özyalçın, başkan yardımcıları Nasuhi Sezgin ile Eşref Alaçayır, yönetim ve divan  kurulu üyeleri, Metin Oktay'ın ailesi, sevenleri, Mardin Nusaybin Galatasaray  Futbol Okulu öğrencileri, altyapı takımlarının yanı sıra sarı-kırmızılı  taraftarlar katıldı. 
Başkan Dursun Özbek, yaptığı konuşmada, Galatasaray futbol takımının,  eğitim kurumundan doğduğunu hatırlatarak, "Metin Oktay, bu kulübün okulundan  çıkmamasına rağmen gösterdiği ve davranışlarıyla bir okullu kadar itibar görmüş  ve Galatasaray'ın Türkiye'ye mal olmasına yol açmıştır. Kulübümüze kimliğiyle  imza atmış birisiydi" dedi. 
Metin Oktay ruhunu Türk insanına anlatmak üzere bazı paneller  düzenleyeceğini belirten Özbek, "Metin Oktay'ı unutmayıp, uzun yollardan,  Nusaybin'den gelen çocuklarımızı görünce gözlerim yaşardı. Bu değerleri  unutmamamız, Metin Oktay ruhunu sonsuza kadar yaşatmamız lazım" diye konuştu. 
Anma töreni, Özbek'in konuşmasının ardından okunan dualarla sona erdi.