Sol gazetesi, "Aslanlar Türkiye'de iki puan bıraktı" başlığıyla verdiği haberde, Sporting'in Beşiktaş karşısında ilk yarıda birçok pozisyon bulduğunu ancak kaleci Tolga Zengin'i geçemediklerini belirterek, ikinci yarıda da kalelerinde golü gördüklerini yazdı. 
 
Diario de Noticias gazetesi de Sporting Lizbon'un Türkiye'den bir puan ve 120 bin Euro ile döndüğünü vurgulayarak, "Sporting, Türkiye'de büyük bir fırsatı kaçırdı ve gruptaki ilk galibiyetini alamadı" ifadesini kullandı.
 
Gazete ayrıca teknik direktör Jorge Jesus'un 7 oyuncuda değişikliğe giderek bir devrim yaptığını belirtti.
 
I gazetesi ise, Sporting Lizbon'un Beşiktaş ile berabere kalarak, bu sezon Avrupa kupalarında oynadığı 4 maçta 3'üncü beraberliği aldığını vurgulayarak, İstanbul'da alınan beraberliğin iyi bir sonuç olduğunu yazdı.
 
Expresso gazetesi, Sporting'in maça iyi bir başlangıç yaptığını, ancak birçok pozisyonu değerlendiremeyerek Beşiktaş ile 1-1 berabere kaldıklarını ifade etti.
 
Sporting Lizbon'un Portekizli oyuncusu William Carvalho da maçla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:
"İyi bir ilk yarı oynadık ve ikinci yarıda Beşiktaş'ın daha güçlü olacağını biliyorduk. Bence maçın hakkı Sporting'in galibiyetiydi. Çünkü biz daha fazla fırsat oluşturduk, ama sonuçlandıramadık."
 
Sporting Lizbon'un genç futbolcusu Matheus Pereira, Beşiktaş karşısında olumlu bir sonuç alamadıklarını ancak kazanmayı hak ettiklerini söyledi. Pereira, birçok fırsat oluşturduklarını karşılaşmanın umdukları gibi gitmediğini de sözlerine ekledi.
 
Teofilo Gutierrez de güçlü bir rakibe karşı mücadele ettiklerini ve istedikleri sonucu alamadıklarını söyledi.