Mücadelenin ilk periyoduna etkili başlayan konuk ekip oldu. Lukashov,  Peterson ve Klimenko ile dış şutlarda etkili olan Rus temsilcisi karşısında  Beşiktaş Sompo Japan boyalı bölgeyi iyi kullanamayınca ilk çeyrek 30-16 Avtodor  üstünlüğüyle geçildi. 
 
İkinci periyotta Engin Atsür ve Walters ile sayılar bularak farkı  azaltmaya çalışan siyah-beyazlı ekip, rakibin hızlı hücumlarına ve dış şutlarına  engel olamayınca karşılaşmanın 15. dakikasında fark 22 sayıya çıktı: 22-44. Kalan  bölüm karşılıklı basketlerle geçildi ve konuk ekip devreyi 56-34 önde kapadı. 
 
Beşiktaş Sompo Japan, 3. çeyreğe Darden, Enes Taşkıran ve Engin  Atsür'ün bulduğu sayılarla başlasa da Rus temsilcisi, Armstead'ın etkili oyunuyla  maçta üstünlüğü bırakmadı. Avtodor maçın 27. dakikasında Peterson'un 3 sayılık  basketiyle farkı 33 sayıya (46-79) kadar çıkardı ve bu periyodu da 85-60 önde  geçti. 
 
Rahat oyununu sürdüren Avtodor, İstanbul deplasmanından 103-79 galip  ayrıldı. 
 
Karşılaşmanın en skorer ismi 21 sayıyla Beşiktaş Sompo Japan forması  giyen Lampe olurken, konuk ekipte Malcolm 17, Brooks ve Peterson 16 sayı üretti. 
 
Bu sonuçla siyah-beyazlı ekip ilk yenilgisini aldı. Avtodor ise ilk  galibiyetine ulaştı.