Şampiyonlar Ligi C Grubu'nda Galatasaray'ı, Benfica karşısında 2-1 öne geçiren Lukas Podolski, Devler Ligi'nde 12. golünü attı. Daha önce Bayern Münih ve Arsenal formalarıyla ağları havalandıran Poldi, Galatasaray'da da Şampiyonlar Ligi gol sevinci yaşadı. Podolski, Şampiyonlar Ligi'nde Michael Ballack, Torsten Frings ve Hans-Jörg Butt'ın ardından 3 farklı takımla gol atan 4. Alman oyuncu oldu.
 
Podolski ayrıca Devler Ligi'nde önemli bir istatistiğe de yakaladı. Alman oyuncu, son 4 sezonda kaleye en az 10 şut atan oyuncular arasında golle buluşma oranında 2. oldu. Podolski, yüzde 56 istatistik yakalayan Luiz Adriano'nun ardından yüzde 45'le bu başarılı istatistiği yakaladı. (Ntvspor)


Julio Cesar'ın Lukas Podolski kabusu


Galatasaray Alman yıldızı Lukas Podolski, Julio Cesar'ı boş geçmedi. Şampiyonlar Ligi'nde Benfica ile karşılaşan Galatasaray'ın 2. golünü Lukas Podolski kaydetti.


Chedjou'dan aldığı uzun pasta savunmanın arkasına sarkan deneyimli golcü Julio Cesar'ı bacak arasından avladı. 9 sezon sonra Julio Cesar'a yine gol attı


2006 yılında Bayern Münih formasıyla o sezon Inter kalesini koruyan Julio Cesar'a gol atan Lukas Podolski, 9 sezon sonra yine Brezilyalı kalecinin kabusu oldu. Lukas Podolski, 2006'daki Inter-Bayern Münih maçından 9 yıl sonra yine Julio Cesar'a gol attı.