İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'in teknik  direktörü Arsene Wenger, Mesut Özil'in "altın çağını" yaşadığını söyledi.
 
İngiliz basınına konuşan Wenger, takımın son haftalardaki formda ismi  Mesut Özil'in olgunlaştığını belirterek, "Artık 27 yaşında. İşinin önemini fark  ettiğin zaman, 27 ile 31 veya 32 yaş arası, futbolcuların altın çağıdır. 25 yaşın  altındayken, her zaman aynı şekilde devam edecek sanırsın. 27 yaş ise  öğrendiklerinden yararlanma ve normal oyununun üzerine koyarak etkinliğini  artırma zamanıdır" ifadelerini kullandı.
 
Türk asıllı Alman futbolcunun Arsenal'in son maçlarında çok etkili  performanslar sergilediğini vurgulayan Wenger, "Artık oynamak kadar, kazanmanın  da öneminin farkına vardı. İşine tamamen odaklanmış durumda. Çok yetenekli ve  takımına yürekten önem veriyor" değerlendirmesinde bulundu.
 
 Mesut'tan taktik açıdan istediği her şeyi maçlarda yerine getirdiğini  söyleyen Wenger, "Çok saygılı biri. Orta sahanın önünde ve bazen golcü olarak  görev alıyor. Bu da takım için hayati bir bölge. Sahanın kenarlarında topla  buluştuğu zaman, daha çok asist yapabiliyor. Bazen takımı adına büyük  fedakarlıklarda bulunuyor. O, gerçekten çok özel bir futbolcu" diye konuştu.
 
Mesut Özil, bu sezon çıktığı 12 maçta 2 gol ve 6 asistlik bir  performans sergiledi.