Şampiyonlar Ligi'nde 10 maçlık galibiyet hasretine 15 gün önce Benfica karşısında son veren Galatasaray, gruptan çıkma hedefi için Portekiz ekibini bu kez Lizbon'da devirmeyi hedefliyor. Gruba TT Arena'da Atletico Madrid mağlubiyetiyle başlayan, ardından Astana deplasmanından beraberlikle dönen Cimbom, TT Arena'da Benfica'yı Selçuk İnan ve Lukas Podolski'nin golleriyle 2-1 devirmişti. Lizbon'un görkemli stadı Estadio da Luz'da saat 22:45'te başlayacak olan zorlu maçı Sırp hakem Mazic yönetecek. Kış saati uygulamasına geçmediğimiz için bu gece 22.45'te başlayacak maç çarşamba 00.30'da bitecek. Aslan'da sakatlıkları süren Hamit Altıntop ve Lionel Carole kadroda yok. Cimbom, Alman hoca Michael Skibbe yönetiminde 2008 yılında Benfica'yı deplasmanda 2-0 devirmeyi başarmıştı.


İKİLİ AVERAJ YETMEYEBİLİR
Bu arada Galatasaray'ın iç sahada kazanması her türlü beraberlik ve galibiyette Benfica'ya karşı ikili averaj üstünlüğü getiriyor ancak Portekiz ekibinin Atletico Madrid deplasmanından aldığı ekstra 3 puan hesapları bozuyor. Bu yüzden Estadio da Luz'dan alınacak beraberlik ikili averaj üstünlüğüne karşın gruptaki son iki maç öncesi iki puan geride kalacak Aslan için yeterli gözükmüyor. 


ORTA SAHA SİL BAŞTAN 
Benfica'da, G.Saray maçı öncesi orta sahada zorunlu revizyona gidiliyor. Orta sahanın istikrarlı isimlerinden Samaris'in kart cezalısı olmasının yanına sakat Fejsa da eklenince merkez orta saha tamamen değişti. İdeal ikili yerine merkezde Tallisca'ya Almeida eşlik edecek. Kanatlarda ise yine Gaitan ile Guedes oynayacak.