Fenerbahçe'nin Ajax deplasmanında oynayacağı kritik maç, Robin van Persie için ayrı bir öneme de sahip. Hollanda Milli Takım Teknik Direktörü Danny Blind, “Türkiye'ye gittiğinden beri ritmini bulamadı” diyerek tecrübeli forveti aday kadroya davet etmemişti. Pierre van Hooijdonk, Blind'in bu sözlerinin, Ajax maçı öncesinde yıldız futbolcuyu müthiş bir şekilde motive edeceğini söyledi, ilginç bir benzetme yaptı.


'Gerekeni yapacaktır' 
Van Hooijdonk, “Şu anda Van Persie'yi bir kaplana benzetiyorum. Bu kaplan, hocasının sözleri sonrası 3 gündür bir kafeste. Şunu düşünün, bu kaplan Ajax karşılaşmasında kafesinden çıkacak ve bir kaplan olduğunu herkese gösterecek” ifadelerini kullandı. Fenerbahçe'nin eski yıldızı, “Ben Van Persie'den bunu bekliyorum. Danny Blind'i mahçup etmesi gerekir. O da bunun farkında ve Amsterdam Arena'daki karşılaşmada gerekeni yapacağını düşünüyorum” dedi.
 
Pereira motive etti 
Vitor Pereira da Blind'in açıklamalarının ardından Robin van Persie'yi daha iyi şekilde motive etmek için milli takım kozunu kullandı. Van Persie'den, kendisini yeniden kanıtlama fırsatını kullanmasını istedi. Ajax taraftarlarının kendisine göstereceği tepki de tecrübeli yıldız için itici güç olacak.
 
İlk peşinde 
Hollanda Ligi'nde, İngiltere Premier Ligi'nde ve Şampiyonlar Ligi'nde sayısız golü bulunan Robin van Persie, bu akşam bir ilk peşinde olacak. Tecrübeli oyuncu, ne UEFA Kupası'nda ne de Avrupa Ligi'nde grup ve sonraki aşamalarda gol sevinci yaşayamadı. Bu sezon elemelerde ağları sarsan Van Persie, Molde, Celtic ve Ajax karşılaşmalarını boş geçti. Hollandalı oyuncu bu akşam Ajax karşısında bu hasretine son vermeye kararlı.
 
(Fanatik)