Sarı Kırmızılı kulübün devre arasındaki flaş transfer amacı ise UEFA kriterine takılmış durumda. Mustafa Denizli'nın ısrarla istediği Arjantinli genç yetenek Martin Benitez'in transferi olma noktasına geldi. Ancak genç yönetici Fatih İşbecer geçmişte olduğu gibi parayı savurmaktansa Benitez için 5 milyon Euro'dan fazla ödeyemeyeceklerini kulübü İndependiente'ye iletti.
Ayrıca Benitez'in bonservisinin bir bölümünün menaceri ile babasında olmasından dolayı pürüzlerin çoğalması ve bonservis bedelinin artması Fatih İşbecer'i bu transferden caydırdı.
Fatih İşbecer İstanbul'a döndükten sonra Benitez'in durumunu başkan Dursun Özbek'e iletti. Başkan Özbek de genç Arjantinli'nin transferini ısrarla isteyen teknik direktör Mustafa Denizli'ye anlattı.

Denizli'nin keyfi kaçtı
Benitez'in transferinin çıkmaza girdiğini öğrenen tecrübeli teknik adam bu duruma oldukça üzüldü ve sinirlendi. Bu yüzden takımının Akhisar deplasmanına takımla birlikte gitmedi. Kafilede olmayan as takım oyuncularının antrenmanını yönetti.Mustafa Denizli, Sivasspor maçı öncesinde yaptığı açıklamada da, Sivasspor'un bile Galatasaray'dan daha ciddi takviyeler yaptığını belirtmişti.