La Liga'da 37 kez fileleri havalandıran ve en yakın rakibi Real Madridli Cristiano Ronaldo'nun 4 gol önünde yer alan Barcelona'nın Uruguaylı yıldızı Suarez, antrenman sonrasında düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Barcelona'da forvette Neymar ve Lionel Messi ile oynamasının ayrıcalık olduğunu vurgulayan Uruguaylı golcü, "Takıma yardım etmeye devam etmek istiyoruz. Lig şampiyonluğu kazanılırsa attığım gollerin bir anlamı olur." değerlendirmesinde bulundu.

"Messi'nin olduğu bir takımda gol kralı olmak seni şaşırtıyor mu?" sorusuna ise Luis Suarez, "Bir forvetin görevi, maçı kazanmak için takıma yardım etmektir. Messi'nin de bunu yaptığı için gurur duyduğunu sanıyorum. Ama o, gol kralı olmaktan daha çok takımının şampiyon olmasından mutlu olacaktır." cevabını verdi.

"Futbolcular gururları için kazanmak ister, para için değil"

Öte yandan, bazı İspanyol gazetelerinde yer alan, Granadalı futbolculara karşılaşmayı kaybetmemeleri halinde şampiyonluk yarışı veren Real Madrid tarafından teşvik primi verileceği iddiaları Luis Suarez'e de soruldu.

"Rakibin teşvik primi teklif ettiği iddialarına inanmıyorum." diyen Uruguaylı futbolcu, "Futbolcular gururları için kazanmak ister, para için değil. Ayrıca, başka bir takıma teşvik primi verilmesinin yasallığına karar verecek kişi ben değilim. Her takım kupa kazanma hedefiyle kendi futbolcularına prim belirler." şeklinde konuştu.