Şampiyonluğun en büyük adayı konumundaki siyah-beyazlı takımın kaptanı Tolga Zengin ile golcü futbolcu Cenk Tosun, spor giyim markası Nike'ın, futbolu gençlere sevdirmek ve futbolun doğduğu yer olan sokaklara özlemi gidermek amacıyla organize ettiği "Nike FootballX"te yarı final maçlarını izledi.

İstanbul Beykoz Kundura Fabrikası'nda gerçekleştirilen sokak futbolu organizasyonunda konuşan Tolga, "Osmanlıspor maçını da aldıktan sonra şampiyonluğumuzu ilan edeceğiz. Çok yakınız ve her şey bizim elimizde." ifadelerini kullandı.

"Heyecanlıyız ama konsantrasyonumuz da üst seviyede"

Konsantrasyonlarının üst seviyede olduğunu anlatan Cenk Tosun ise şampiyonluk için bir puana ihtiyaçları olduğuna dikkati çekerek, "Ligi şampiyon bitirmek istiyoruz. Heyecanlıyız ama konsantrasyonumuz da üst seviyede. Çok güzel bir sezon geçirdik ve bunu Osmanlıspor maçı ile taçlandırmak istiyoruz." diye konuştu.

Küçük yaştan beri milli formayı giymeyi hayal ettiğini aktaran golcü futbolcu, "Fransa'daki 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılmak için çok çalıştık. Gruplarda çok iyi bir geri dönüşle turnuvaya katılma şansını elde ettik. Ben küçüklüğümden beri ay-yıldızlı formayı giymeyi hayal ediyordum. İnanılmaz bir turnuva bizi bekliyor. Türk Milli Takımı gittiği turnuvalarda genelde başarılı oluyor. Çünkü iyi bir turnuva takımıyız. Yine çok güzel sonuçlar alacağız ve umarım final göreceğiz." açıklamasında bulundu.