C Grubu'nda yer alan Medipol Başakşehir konuk ettiği Ludogorets ile 0-0 berabere kaldı.

F Grubu'nda Kopenhag'ın ağırladığı Lokomotiv Moskova ile golsüz berabere kaldığı mücadeleyi Hüseyin Göçek yönetti.

D Grubu maçında Milan deplasmanda Austria Wien'i 5-1 yendi. Milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu Milan formasıyla 90 dakika sahada kalırken, bir gol atıp iki asist yaptı.

A Grubu'nda Villarreal ağırladığı Astana'yı 3-1 yendi. Milli futbolcu Enes Ünal ev sahibi ekipte 90 dakika oynadı.

TSİ 20.00'de başlayan maçlarda alınan skorlar şöyle:

A Grubu:
Slavia Prag (Çekya) - Maccabi Tel Aviv (İsrail): 1-0 
Villarreal (İspanya) - Astana (Kazakistan): 3-1

B Grubu: 
Young Boys (İsviçre) - Partizan (Sırbistan): 1-1 
Dinamo Kiev (Ukrayna) - Skenderbeu (Arnavutluk): 3-1

C Grubu: 
Medipol Başakşehir - Ludogorets (Bulgaristan): 0-0 
Hoffenheim (Almanya) - Braga (Portekiz): 1-2

D Grubu: 
Austria Wien (Avusturya) - Milan (İtalya): 1-5
Rijeka (Hırvatistan) - AEK (Yunanistan): 1-2

E Grubu: 
Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Olympique Lyon (Fransa): 1-1 
Atalanta (İtalya) - Everton (İngiltere): 3-0

F Grubu:
Kopenhag (Danimarka) - Lokomotiv Moskova (Rusya): 0-0 
Zlin (Çekya) - Sheriff (Moldova): 0-0

I Grubu'nda yer alan Atiker Konyaspor deplasmanda Olympique Marsilya'ya 1-0 yenildi. 

K Grubu'ndaki Ali Palabıyık'ın yönettiği maçta Nice deplasmanda Zulte Waregem'i 5-1 yendi.

UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Fenerbahçe'yi eleyen Vardar evinde Zenit'e 5-0 mağlup oldu.

H Grubu'nda Arsenal ile Köln arasında İngiltere'de oynanması gereken mücadele, stat dışındaki seyirci güvenliğinin sağlanması nedeniyle bir saat ertelendi.

TSİ 22.05'te başlayan maçlarda alınan skorlar şöyle: 

G Grubu: 
FCSB (Romanya) - Viktoria Plzen (Çekya): 3-0 

Hapoel Beer Sheva (İsrail) - Lugano (İsviçre): 2-1 

H Grubu: 
Kızılyıldız (Sırbistan) - BATE (Belarus): 1-1

I Grubu: 
Vitoria Guimaraes (Portekiz) - Salzburg (Avusturya): 1-1 
Olympique Marsilya (Fransa) - Atiker Konyaspor: 1-0 

J Grubu: 
Hertha Berlin (Almanya) - Athletic Bilbao (İspanya): 0-0 
Zorya (Ukrayna) - Östersunds (İsveç): 0-2

K Grubu: 
Vitesse (Hollanda) - Lazio (İtalya): 2-3
Zulte Waregem (Belçika) - Nice (Fransa): 1-5 

L Grubu: 
Real Sociedad (İspanya) - Rosenborg (Danimarka): 4-0 
Vardar (Makedonya) - Zenit (Rusya): 0-5