WinRAR kurulumunu yaptığınız andan itibaren sisteminizde yer alan dosyalarınızı bir araya getirerek sıkıştırabilir ve dosyalarınızı daha derli toplu bir halde arşivleyebilirsiniz.

Kullanıcılara dosya şifreleme özelliği de sunmakta olan güvenilir bir şekilde dosyalarınızı saklayabilmenizi de sağlar. Şifrelediğiniz .rar formatlı dosyalarınız güvenli bir şekilde saklanır.

Bilgisayar kullanıcılarının sistem kurulumlarından sonra ilk yüklediği programlar arasında yer alan WinRAR programını ücretsiz bir şekilde indirebilmek istiyorsanız internet üzerinde WinRAR programının son sürümünü güvenilir bir şekilde indirebileceğiniz www.winrar.gen.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

WinRAR Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

WinRAR kullandığınız zaman hard diskinizde ekstra alan elde edebileceğiniz gibi aynı zamanda dosya paylaşımlarında da büyük bir zaman kazanırsınız. Sıkıştırılarak bir araya getirilen dosyaların boyutlarını ufaltabilen WinRAR sayesinde dosyalarınızı internet ortamında daha hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Sıkıştırılmış şekilde indirdiğiniz dosyaların açılmasını da sağlayabilen WinRAR sayesinde sisteminize indirdiğiniz programların tamamını pratik bir şekilde açabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. İşlerinizin yarım kalmamasını ve indirdiğiniz sıkıştırılmış dosyaların çabucak açılmasını istiyorsanız WinRAR programı bu tür ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için yeterli olacaktır.

Türkçe dil desteği de olan WinRAR’ı ücretsiz bir şekilde kullanabilmeniz de mümkündür. Kullandığınız zaman ‘’Lisans satın al’’ uyarısını ‘’Kapat’’ seçeneğini tıklayarak kapattığınız zaman WinRAR’ı sınırsız bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlandır.