Babasının kendisine aldığı Beşiktaş formasıyla koleksiyonuna başlayan Türker, zamanla Türkiye'nin yanı sıra farklı ülkelerdeki futbol takımlarının da formalarını temin etti. Türker'in koleksiyonunda dünyanın önde gelen futbol takımları ile futbolcuların maç sonunda imzalayarak verdikleri formalar bulunuyor. Forma koleksiyonu büyük bir tutku haline gelen Türker, bugüne kadar aralarında milli takımların da bulunduğu yaklaşık 700 forma edindi. Türker'in koleksiyonunda bir döneme damga vuran Rıza Çalımbay, İlhan Mansız, Hami Mandıralı gibi futbolcuların formaları da yer alıyor.  Evinin bir odasını formalarına ayıran Türker, AA ekibine koleksiyon merakını anlattı.
- Koleksiyonu için 40 bin lira harcadı 
Forma koleksiyonuna 1997 yılında babasının aldığı Beşiktaş formasıyla başladığını belirten Türker, çocukluğundan bu yana formalara ilgisi olduğunu söyledi. Harçlıklarından artırarak koleksiyonunu oluşturduğunu aktaran Türker, Avrupa'nın önde gelen kulüpleri, milli takımlar ile Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor, Antalyaspor başta olmak üzere pek çok takıma ait yaklaşık 700 formadan oluşan koleksiyon oluşturduğunu dile getirdi. Formalardan 200'e yakınını futbolculardan maçtan sonra imzalı şekilde aldığını anlatan Türker, diğer formaları da internet ortamından ve mağazalardan edindiğini kaydetti. Beşiktaşlı olması dolayısıyla siyah-beyazlı ekibe ait farklı yıllarda kullanılmış 120 formanın koleksiyonunda yer aldığına dikkati çeken Türker, formalara bugüne kadar 40 bin lira harcadığını ifade etti. Kurduğu internet sitesinde koleksiyonundaki formaları sergilediğini belirten Türker, "Hobim, benim için tutku haline dönüştü. İnsanlara bunu anlattıkça daha çok kişinin ilgi gösterdiğini gördüm. Bu konudaki azmimi gören birçok kişi bana ulaşarak ellerindeki formaları hediye etti" dedi. Türker, koleksiyonundaki en eski formaların Rıza Çalımbay'ın 1991 yılında giydiği 8 numaralı Beşiktaş forması ile Türk Milli Takımı'nın 1996 yılında tüm futbolcularının imzaladığı takım forması olduğunu bildirdi. Türker, Milli Takım formasının üzerinde o dönemdeki teknik direktör Fatih Terim'in yanı sıra Ertuğrul Sağlam, Tolunay Kafkas, Bülent Korkmaz, Arif Erdem, Saffet Sancak gibi takımdaki futbolcuların imzalarının da bulunduğunu belirtti.
- Koleksiyonun önemli parçaları
Barcelona'nın 1999'da Galatasaray ile yaptığı hazırlık maçında Giovanni'nin, Beşiktaş'ın Tottenham ile yaptığı UEFA Kupası maçında Robbie Keane'nin giydiği formaların koleksiyonunun önemli parçaları arasında bulunduğunun altını çizen Türker, 2005'te Liverpool ile Milan'ın İstanbul'da oynadıkları Şampiyonlar Ligi maçının ardından Luis Garcia'nın giydiği formayı alarak koleksiyonuna kattığını söyledi.
- Hedef Messi ve Arda Turan'ın Barcelona forması
Hedefinin daha çok formaya ulaşmak olduğuna işaret eden Türker, "Forma sayısını binlere çıkarmayı hedefliyorum ancak bunu yaparken dünya yıldızlarının formalarına ulaşmayı amaçlıyorum. Barcelonalı Messi ile bu takıma yeni transfer olan Arda Turan'ın formalarını da edinmeye çalışacağım" diye konuştu. Türker, Antalyaspor'un yeni transferi Samuel Eto'o'nun formasını da ilk fırsatta alacağını sözlerine ekledi.