Olay, Gaziantep'in Burç Mahallesi'nde saat 22.00 sıralarında meydana geldi. 1 yaşındaki oğlu Mustafa Tilki'yi de kucağına alarak akrabasının evine misafirliğe giden ve 5 aylık hamile olan Hülya Tilki, sokakta oturduğu sırada nereden geldiği belli olmayan bir kurşun sırtına isabet etti. Bir anda yere düşen genç kadının sırtından giren kurşun göğsünden çıkarak kucağındaki oğluna isabet etti. 
Yakınları tarafından Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılan anne ve oğlu tedavi altına alındı. Anne ve karnındaki bebeği yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, küçük oğlu ise yoğum bakıma alındı. Gaziantep Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılan cenaze, sabah saatlerinde yakınlarına teslim edildi. Cenazeyi alan yakınları Burç Mahallesi'ne götürdü. Tabutu gören aile yakınları gözyaşlarına boğularak sinir krizleri geçirdi. Cenaze, Cuma namazını müteakiben kılınan namazın ardından kasaba mezarlığında defnedildi. 
Jandarma, silahı ateşleyen magandanın yakalanması için geniş çaplı araştırma başlatırken, talihsiz kadının yakınları magandalara öfke kustu. Magandaların bulunarak cezalandırılmasını isteyen aile yakınları, herkesin rastgele etrafa ateş açtığını iddia etti.