Acil olarak özel bir hastaneye kaldırılan Zakkur adlı bebeğin öldüğü belirlendi. Annenin uyuduğu sırada bebeğinin üzerine yatıp nefessiz bırakarak ölümüne neden olduğu ihtimali üzerinde duran polis olayla ilgili soruşturma başlattı. 
Olay, saat 09.00 sıralarında merkez Meram İlçesi Hacı Fettah Mahallesi Şair Fuzuli Sokakta bulunan 4 katlı bir apartmanın ikinci katında meydana geldi. Suriye'de yaşanan iç savaş nedeniyle 22 yaşındaki İbrahim Naasen ile eşi 19 yaşındaki Lubnan Hakkani, yaklaşık 2 ay önce Konya'ya geldi. İddiaya göre dün gece anne Lubnan Hakkani 1 aylık bebeği Zakkur'u emzirirken uyuya kaldı.
Sabah uyandığında bebeğinin hareket etmediğini gören anne durumu komşularına haber verdi. Acil olarak özel bir hastaneye kaldırılan bebeğin öldüğü belirlendi. Şüpheli ölüm nedeniyle olay yerine gelen polis evde inceleme yaptı. Anne Hakkani'nin polise bebeğini emzirirken uyuyakaldığı ve sabah kalktığında da hareketsiz yatarken bulduğu yönünde ifade verdiği öğrenildi. 
İfadeleri alınan çift serbest bırakılırken, annenin uyuduğu sırada bebeğinin üzerine yatıp nefessiz bırakarak ölümüne neden olduğu ihtimali üzerinde duran polis olayla ilgili soruşturma başlattı.