Adem Yılmaz (46) yönetimindeki 08 AL 236 plakalı kamyonetin üzerine, Çarşı Mahalle Karadeniz Bakır İlkokulu mevkisindeki yamaçtan kayan toprakla devrilen ağaç düştü. Ön camı kırılan kamyonetin sürücüsü ile eşi Meryem Yılmaz (44), olayda yara almadan kurtuldu. Çevrede paniğe neden olan olayın ardından devrilen ağaç, mahalle sakinleri ve belediye ekiplerince parçalara ayrılarak yoldan kaldırıldı. Bir süre ulaşıma kapanan yol, yeniden açıldı.

- "Çok korktuk, adeta şok geçirdik"
Adem Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işe gitmek üzere eşiyle evden çıktıklarını belirterek, "Seyir halindeyken birden yamaçtan kaya parçalarının yola doğru geldiğini gördüm. Hızla kaçmak istedim ancak her şey bir anda oldu. Saniyeler içinde büyük bir ağacın aracımın ön camına düştüğünü gördüm. Çok korktuk, adeta şok geçirdik" diye konuştu.
Ağaç dallarının ön camdan içeri girdiğini anlatan Yılmaz, "Canımızı zor kurtardık. Ufak tefek cam kırıkları vücudumuza battı. Çok büyük bir kazayı ufak tefek sıyrıklarla atlattık. Allah'a şükür, sağlığımız yerinde, verilmiş sadakamız varmış" ifadesini kullandı.