Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahminine göre, Çarşamba gününden itibaren Türkiye genelinde kar yağışı etkili olacak.
Tahminlere göre, hafta başından itibaren Marmara'da poyraz kuvvetli olarak etkisini gösterecek ve sıcaklıklarda hızlı düşüş yaşanacak.
İstanbul'da Salı günü 13 derece olan sıcaklık, Çarşamba günü sıcaklık 5 dereceye kadar düşecek ve kar yağışı görülecek. Hava sıcaklığının Çarşamba ve Perşembe günü de gündüz 4, gece sıfırın altında 1 derece olması ve kar yağışının sürmesi bekleniyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜ YOĞUN KAR VAR BU İLLER DİKKAT!

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü kar yağışı çok yoğun olarak etkili olacak. İstanbul, Ankara, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Bolu, Karabük, Kastamonu, Yalova, Balıkesir, Düzce, Zonguldak, Bartın, Samsun, Eskişehir, Kütahya, Bilecek, Çankırı, Çorum, Tokat, Sivas, Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Niğde, Karaman, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Kars, Ardahan ve Erzurum illerinde çarşamba günü yoğun kar etkili olacak.

 


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün İstanbul için 5 günlük hava raporu.


Ankara'da ise sıcaklıkların sıfırın altına düşmesi bekleniyor. Ancak, tahminler başkentte kar yağışının etkili olmayacağı yönünde.

 

Yeni Şafak