Yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Kar yağışının etkisi gösterdiği bazı illerde okullarda tatil edildi. İşte okulların tatil edildiği o iller:

SAMSUN
Samsun'un Ayvacık İlçesi'nin tamamı, Salıpazarı İlçesi'nde bazı köyler ile Canik İlçesi'nde eğitim veren okullar bir günlüğüne tatil edildi.

SİVAS
Sivas’ın Suşehri ilçesinde kar yağışı nedeniyle bugün öğleden sonra ve yarın eğitime ara verildiği bildirildi.   Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, kar yağışı dolayısıyla ilçe genelinde bugün öğleden sonra ve yarın tam gün olmak üzere ilk ve orta dereceli okulların eğitime ara verildiği belirtildi. Ayrıca, kamuda çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı ifade edildi.

ÇORUM
Çorum’daki kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi. Çorum Valiliğinden yapılan açıklama da, "30 Aralık 2015 Çarşamba ve 31 Aralık 2015 Perşembe tarihlerinde iki gün kar yağışı nedeniyle il ve ilçelerde ilk ve orta dereceli tüm okullar tatil edilmiştir. Ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelde iki gün izinli sayılacaktır" ifadelerine yer verildi.