Olay, Yıldız köyünde bulunan Bartın Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2013 yılında yaşadıkları ve 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan kavga sonrası aralarında husumet oluşan Çelikkıran ve Demirkıran ailesi, Bartın Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda yatmakta olan yakınlarını ziyarete gitti. Ziyaret öncesi kapıda karşılaşan aileler birbirleriyle sözlü olarak tartışmaya başladı. Kısa sürede büyüyen tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada, sinirlerine hakim olamayan Hakan Çelikkıran (25) silahını çekerek kurşun yağdırdı. Olayda kuzen oldukları öğrenilen Okan Demirkıran (19) ve Volkan Demirkıran (23) yaralandı. Silah seslerinin duyulmasının ardından kavgaya cezaevi personeli müdahale etti. Nöbet kulesinde bulunan askerlerin havaya ateş etmesinin ardından kavga sona erdi.

Jandarmanın 112 acil servise haber vermesinin ardından olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. 2 kuzen olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Bartın Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Olayla ilgili silahın sahibi Hakan Çelikkıran (25) ile birlikte aynı aileden toplam 6 kişinin gözaltına alındığı ve sorguların devam ettiği öğrenildi. Olay yeri inceleme ekiplerinin bölgede yaptığı araştırmada toplamda 17 mermi kovanının bulunduğu belirtildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşma devam ediyor.

3 YIL ÖNCE KIZ İSTEME DAVASI KANLI BİTMİŞTİ
2013 yılında meydana gelen olayda Terkehaliller köyünde yaşayan Çelikkıran ailesi, merkezdeki Balamba Mahallesinde yaşayan Demirkıran ailesinin kızları T. Demirkıran’ı istemeye gitti. Baba Atilla Yaşar Demirkıran’ın kızının okuduğu ve yaşının müsait olmadığı gerekçesiyle Çelikkıran ailesini reddetmesinin ardından çıkan tartışma sırasında taraflar silahlı sopalı birbirine girdi. Olayda, kızın babası Atilla Yaşar Demirkıran ve amcasının oğlu Hüseyin Demirkıran hayatını kaybetmiş, Emrah Demirkıran ile birlikte, karşı taraftan Hakan, Yusuf ve Günay Çelikkıran da yaralanmıştı.