BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

S. Arabistan’ı bölme projesi

Dış Politika
M. Necati Özfatura
Facebook
ABD’nin 2 düşmanı vardır: Türkiye ve İran... 
S. Arabistan’daki saray darbesi aslında Türkiye’ye yapılmıştır. Katar’a alınan ambargo kararının hedefinde Türkiye vardır. Türk üssü Katar’dan çekilip Katar işgal edilecekti. Türkiye bu oyunu bozdu. 
Arabistan’ın tarihi insanlık tarihi kadar eskidir. Ama S. Arabistan tarihi 1932’den İbn-i Suud tarafından İngiltere’nin desteği ile kurulmuştur.
Suud aile üyelerinin sayısı yaklaşık 7 bin civarındadır. Prensler birkaç yüz kişiden oluşmaktadır. Bugüne kadar S. Arabistan Krallığının başına geçenler aynı anneden olan 7 kardeştir. 32 yaşındaki veliaht ülkeyi sonucu belli olmayan sancılı bir dönüşüm sürecine soktu. ABD, S. Arabistan-Mısır ve Körfez ülkelerini (Katar hariç) İran ile savaşa sürüklemektedir.
ABD’nin dış politikada “İsrail’in güvenliğine endeksli” tek bir politikası vardır. ABD halkının çok sayıda hakları vardır. Ama kendi ülkesini idare hakkı yoktur. Bu görev İsrail’in daha doğrusu Yahudi lobisinin elindedir. S. Arabistan’da saray darbesi aslında ABD’nin S. Arabistan’ı bölme projesidir. Suriye’nin 4, Irak’ın 3, Mısır’ın 2 ve S. Arabistan’ın 7 kanton bölgeye ayrılması ABD’nin İsrail’in güvenliği ve Orta Doğu petrolünün vesayeti için olmazsa olmaz hedefidir. S. Arabistan petrol şirketi Aramco ABD’ye peşkeş çekilecektir. Bu ise Aramco’nun halka arzı maskesi altında Yahudi ağırlıklı ABD sermayesinin eline geçmesi şeklinde yapılacaktır.
Gözaltı dalgası dev isimlere uzandı. ABD İran’a karşı S. Arabistan’ı kullanıyor. S. Arabistan-İran savaşı S. Arabistan’ın bölünmesini hızlandırır. İslam tektir. Ehl-i sünnet vel Cemaattir. "Ilımlı İslam" ABD ve İsrail’e “Evet” diyen ve hizmet eden Müslüman demektir. 
S. Arabistan 2 ailenin vesayeti altındadır. Suud ailesi siyasi alanı elinde tutmaktadır. Vehhabi olan Abdülvehhab ailesi adalet, vakıf ve din hizmetlerini elinde bulundurmaktadır.
S. Arabistan’da küçük bir ABD yani aşiretlerin federal devletleri kurulacaktır. ABD ve İsrail Orta Doğu’da yeni bir savaş cephesi kuruyor. Kral ailesi muhaliflerine ne kadar acımasız davranıyorsa, ABD de kral ailesine o kadar acımasız davranmaktadır. ABD projesini gerçekleştiremezse harcanır ve yerine başkası getirilir.
Bahreyn, Katar’dan toprak talep etmiştir. Millî Savunma Bakanımızın Katar’ı ve oradaki Türk üssünü ziyareti ve Erdoğan’ın Kuveyt ziyareti önemlidir. 
S. Arabistan’da darbe öncesi Trump’ın damadının gizli toplantısı neticesinde gözaltına alınma hadisesi; ABD’nin isteği doğrultusunda olduğunu göstermektedir...
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
599260 http://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/m-necati-ozfatura/599260.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Reklamı Geç
KAPAT