BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Bizim mahalleye hele bir gelin

Ömer Çetin Engin
Facebook

Prag kesinlikle Trabzon’un ayarında bir takım değil. Fark form tutan ve henüz tutmayandan kaynaklandı sadece. Tur gidiyor derken Karadeniz’e yaklaştı

Vaclav Jilek, Trabzon’u iyi tahlil etmiş. Abdülkadir Ömür, Pereira, Hüseyin arasındaki ters ‘L’ diyebileceğimiz hattı vurdu durdu maçın başında. Buradan yapılan Hanousek patentli, ikili verkaç ve mini üçgenli yüklenmelerde golden önce de bir topları direkten döndü.
Uğurcan’ın büyük hatasıyla geri düşmenin sonrasında, ‘bu sene izlemeye ve tadına doymamaya hazır olmanız gereken’ tek paslı Trabzonspor gösterimi çıktı vizyona. Fakat kısa metrajlıydı hâliyle. Sezon başı yüklemesini yeni bitirdi futbolcular ne de olsa.
Adamlar liglerinde 4. maçlarını yapmış. Bizimkiler ise şu dönemde tabii olarak beyin-adele korelasyonunda aksaklıklar yaşıyor. Nitekim takımın virtüözü Sosa bile geçmiş kariyerindekilerin toplamından fazla pas hatası yaptı dün gece.
Jilek’in beşli orta bloku da; bordo-mavililerin topu iyi kullanan ayaklarına tedbirdi. Son 10 dakikaya kadar iyi de işledi. Fakat bir futbolcuları var ki, hakkını vermeli: Kanga... Gabonlu oyuncunun kaç ciğeri var merak ettim doğrusu. Her açığı kapattı, şutlarda o vardı, Prag’ı yönlendirmede o, ve iki gollerinde de o... Ünal Hoca, bu oyuncuya niye tedbir almadı acaba?
Prag kesinlikle Trabzon’un ayarında bir takım değil. Fark form tutan ve henüz tutmayandan kaynaklanıyordu sadece. Dünkü maç 2-0 bitseydi çok yazık olacaktı. Önce Ekuban ‘yağma yok, hele bizim mahalleye bir gelin’ dedi. Ardından kalitesi çok belli olan Sörloth, ‘tur bize yakın’ mesajı verdi.
Ünal Karaman ilk ayakta gördüğü aksaklıkları rövanş için mutlaka masaya yatıracaktır. Karadeniz ekibi bu sezon taşlar yerine oturduktan sonra, Yusuf Yazıcı’nın yokluğuna rağmen geçen sezondan daha güçlü bir takım olacağa benziyor. Özellikle Sörloth dikkat çekici. Futbolu bilerek oynuyor, sakin ve son vuruşlarında belli ki becerikli.
Ahmet Ağaoğlu-Ünal Karaman ikilisi Trabzonspor için bir fırsat. Bordo-mavililer iyi bir rotada ilerliyor. Camia desteğini sonuna kadar vermeli. Birkaç kötü sonuçla bu destek kesilmemeli.

MAÇIN ADAMI: Kanga

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
609249 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/omer-cetin-engin/609249.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT