BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

CHP yüzde 30’u nasıl alır?

Süleyman Özışık
Facebook
Ülke olarak, millet olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Amerika'nın ekonomik suikast girişiminden sonra işler umduğumuz gibi gitmiyor.
İğneden ipliğe varıncaya kadar neredeyse her şey zamlanmış. Enflasyon desen almış başını gidiyor, faiz desen iş dünyasını felç edecek hâle gelmiş. 
İnsanın gözü böyle durumlarda adamakıllı bir muhalefet partisi arıyor ama nerede?
Bizim ana muhalefet partisinin lideri ne yapsa beğenirsiniz? Abant Kampı’nda yapılan toplantı sonrası alınan kararı aynen aktarıyorum:
“AK Parti oy kaybetmeden bizim kazanmamız mümkün değil. Bunun için çalışacağız!"
Maşallah sübhanallah ya!
Yani bin kişi kafa kafaya versek, bu hesap işlerini çözemezdik ama adamlar 9 seçim kaybedince kazanmanın formülünü şapadanak diye bulmuş demek ki...
Demek ki neymiş?
Birinci olabilmek için birinciyi geçmek lazımmış! Birinciyi geçemeyince hiç birinci olamıyormuşsun hep ikinci oluyormuşsun!
Yahu birader siz Abant kampında camları açık unutup cereyanda mı kaldınız? Yoksa sizi küçükken üç kere havaya atıp iki kere mi tuttular?
E, iyi de bir önceki genel seçimlerde AK Parti'nin oyları düştü. Hem de öyle az buz değil, yüzde 7 oranında düştü. Ama sizin oylar da onlarınki kadar düştü. Yani onlar kaybedince siz kazanamadınız.
Buna ne diyeceğiz?
Bakın niye oy alamadığınızı biliyor musunuz? Bilmiyorsanız bu kardeşiniz size söylesin.
Çünkü FETÖ'cü ile FETÖ'cü, HDP'li ile HDP'li, DHKP-C'li ile DHKP-C'li oluyorsunuz. Çünkü önünüze çıkan tüm terör örgütleriyle dirsek temasındasınız. Çünkü milletin değer yargılarına önem vermiyor, inançlarına saygı duymuyorsunuz. Çünkü koca bir yalandan ibaretsiniz. 
Ve en önemlisi...
Başınızda korkunç ama çok korkunç bir yalancı var! İnsanların gözünün içine baka baka öyle yalanlar atıyor ki insanın inanası gelmiyor.
Hemen bir örnek vereyim:
Erdoğan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'ndaki konuşmasının neredeyse üçte birini Filistin konusuna ayırdı. "Dünya arkasını dönse de biz Filistinli kardeşlerimizin yanında kalmaya devam edeceğiz. Mescid-i Aksa bizim ilk kıblemizdir ve Kudüs İslam'ın başkentidir" dedi. 
Sizinki ne yaptı peki?
Çıktı Meclis Grup Toplantısı'nda dedi ki: "Erdoğan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda Filistin konusunu bir kere ağzına almadı!"
Yahu yalanın bir ayarı olur. Erdoğan'ın konuşmasına sadece biz değil, dünya şahit oldu, dünya...
Dünyanın şahit olduğu bir konuşmanın yapılmadığını söylemek için insanın ya bir çıldırmışlık hâli sergilemesi ya da yalancı olması gerekiyor.
Körsünüz be kardeşim, kör! Türkiye'nin gerçeklerini göremeyecek kadar körsünüz...
Millet, yaşadığı sıkıntılardan sonra, "Adam gibi bir parti olsa oy veririm" diyor ama sizi de adam yerine koymuyor.
Çünkü milletin yüreğine dokunacak şeyleri yapmak yerine, onuruna gururuna ve vatan sevgisine dokunacak işler yapıyorsunuz. Sonra da çıkıp, "Bu seçimde yüzde 30'u kesin olarak alacağız" diyerek seçmeninizi kandırıyorsunuz!
Alırsınız!
Ama bunun yolu AK Parti'nin kaybetmesinden geçmiyor. Sizin adamakıllı muhalefet yapmanızdan geçiyor.  Bunu yapmadığınız sürece yerinizde sayıp duracaksınız maalesef...
Bence yarından tezi yok, Meclis'e "Yaptırdığımız heykeller bize oy vermiş sayılsın" şeklinde bir kanun teklifi verin. 
Ancak bu yöntemle yüzde 30'a birazcık yaklaşırsınız!
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
604494 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/suleyman-ozisik/604494.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT