BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Buna ‘hainlik’ demeyelim mi?

Süleyman Özışık
Facebook
HDP'li 3 belediye başkanının görevden alınması sonrası yaşananları takip ediyorsunuz değil mi? Puzzle'ın parçalarını sizin için bir araya getireyim müsaadenizle...
Pervin Buldan, "Biz 23 Haziran'da İstanbul'u almayı başardıysak Diyarbakır'ı, Van'ı ve Mardin'i kayyumlardan almayı başarabiliriz. Ancak bunun için birlikte, beraber omuz omuza yürümeye ihtiyaç var" dedi.
Ardından Sezai Temelli çıktı, "Buradan bütün siyasi partilere çağrı yapıyorum. Eğer bugün bu gasba karşı çıkmazsanız, siyaseten artık yoksunuz. Yok olmamak için yok sayılmamak için tüm siyasi partiler şimdi halkın iradesini yok sayan bu iktidara karşı sesini yükseltmeli, iradesini ortaya koymalıdır” açıklaması yaptı. 
Ve en son Kandil konuştu...
CHP'yi işaret ederek, "HDP'ye destek verin" diye âdeta ültimatom verdi terör örgütünün lider kadrosu...
Peki sonrasında ne oldu, bir de ona bakalım.
CHP yönetimi topyekûn ayağa kalktı. HDP tabanından gelmeyen dozda tepkiler verildi. Kemal Kılıçdaroğlu bunun yeni bir siyasi darbe olduğunu söyledi. Yanındaki terörist sevici kurmay kadro, "Demokrasi elden gidiyor" hezeyanlarına başladı. 
İstanbul için tatilini yarıda kesmeyen Ekrem İmamoğlu önce tweet attı, yetmedi Diyarbakır'a gideceğini açıkladı.
Bu da yetmedi.
Önceki gün CHP'nin kurmay kadrosu Mardin'e gitti, Ahmet Türk'ün yanında bardak gibi dizilip "Kayyum'u kabul etmiyoruz" açıklaması yaptı. 
HDP'li belediye başkanlarının neden görevden alındığını sanırım hepimiz biliyoruz değil mi?
Kısa özet geçmek gerekirse...
Suçları arasında; KHK ile görevden uzaklaştırılan PKK sempatizanlarını yeniden belediyede işe başlatmak var. Belediyedeki ve şehirdeki Türk bayraklarını, Atatürk posterlerini kaldırmak var.
Şehit yakınlarını işten çıkarmak var. Cadde ve sokaklara itlaf edilen PKK'lı teröristlerin isimlerini koymak var. Terör örgütüne lojistik destek vermek var. Teröristlerin cenaze törenine katılmak var, PKK marşlarına eşlik etmek var.
Bakın, yaptıkları hainliklerin kısa özeti bile bu kadar uzun yani...
Şimdi bu hainlerin görevde kalması demokrasi, görevden alınması ise diktatörlük oluyor öyle mi? Bu hainleri görevden alanlar despot, görevde kalmaları gerektiğini söyleyenler ise demokrasi havarisi oluyor öyle mi?
Sahi aklıma gelmişken sorayım.
Bir süre önce "YPG terör örgütü değildir" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, son konuşmasında imana gelmiş, "Türkiye Amerika'ya en net tepkiyi vermelidir ve Amerika da terör örgütlerine desteğini bitirmelidir" diye ağız değiştirmişti.
Neye istinaden söylemişti bunu?
Amerika'nın sınırlarımızın dibinde bir terör devleti kurma amacı taşıyan YPG'ye yaptığı silah yardımlarına istinaden söylemişti değil mi?
Hepimiz bunu söylüyor ve Amerika'ya akşamdan sabaha lanet okuyor, "Böyle müttefiklik olmaz. Terör örgütüne destek verenden dost olmaz" diyor muyuz?
Evet!
İyi de...
Amerika'nın sınır ötesinde yaptığının tıpatıp aynısını, HDP'liler sınırlarımızın içinde yapmıyor mu? 
Geçtiğimiz dönemde HDP'li belediyelerin kepçe ve dozerleri hendek ve çukur kazarken suçüstü görülmedi mi?
HDP'li belediyeler PKK'ya başta silah ve eleman olmak üzere her türlü lojistik desteği vermiyor mu? Geçtiğimiz dönemde HDP'li milletvekilleri, devletin kendilerine tahsis ettiği araçlarla PKK'ya silah taşırken ya da eleman taşırken yakalanmadı mı?
Daha geçtiğimiz gün Hacire Akar isimli kadın, "Oğlumu HDP'liler dağa götürdü" diyerek HDP il binasının önünde oturma eylemi yapmadı mı? Pabucun pahalı olduğunu gören HDP'liler oğlunu getirip kendisine teslim etmedi mi?
Amerika ile HDP'nin yaptığı arasında ne fark var söyler misiniz? Amerika düşman olurken, HDP nasıl oluyor da dost oluyor ya da meşru parti oluyor açıklar mısınız?
Amerika yaptığında tepki göstereceksin, HDP yaptığında ve yaptığının karşılığını aldığında, "Bu, demokrasiye aykırı" diyeceksin öyle mi?
Hem, "Bunlara neden maaş veriliyor. Eğer suç işliyorlarsa kapatın HDP'yi" diyeceksiniz. Hem de bunlar Meclis'ten alınıp hapse atıldığında ya da görevden uzaklaştırıldığında "Ama bu demokrasiye aykırı" diyeceksiniz.
"Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ suçluysa neden Meclis'e sokuluyor" diyeceksiniz. Ama iki isim suçlu bulunup hapse atılınca, "Bunlar neden hapiste?" diyerek "Selocan" güzellemeleri yapacaksınız.
"Teröre destek veren Amerika haindir" diyorsanız, savunduğunuz HDP’lilerin yaptığı nedir?
Ya peki onlara destek vererek sizin yaptığınız nedir?
Hainlik!
E o zaman, size “hainlik yapmayın” dediğimizde niye kızıyorsunuz ki?
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
609516 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/suleyman-ozisik/609516.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT