Endonezya'da düşen uçağın Bintang Dağları'na düştüğü sanılıyor. Bintang Emniyet Müdürü Yunus Wally, ülkenin doğusundaki Papua eyaletinden kalktıktan yarım saat sonra irtibatın kesildiği Trigana Havayolları'na ait uçağın, Oktabe bölgesinde Bintang Dağları'na düştüğünün tahmin edildiğini açıkladı.
Endonezya Ulusal Arama ve Kurtarma Ajansı da Bintang Dağları'na çarparak düştüğü sanılan uçağın enkazını aramak için bölgeye 50 kişilik bir kurtarma ekibinin sevkedildiğini bildirdi.
Bu arada kaybolan uçakta yaklaşık yarım milyon doların taşındığı belirtildi.
Uçağın kalkış yaptığı Jayapura şehrindeki posta işleri dairesi, uçakta yardıma muhtaç insanlara destek amacıyla devlet tarafından tedarik edilen, dört torba içinde yaklaşık 500 bin doların olduğunu duyurdu.
Endonezya'da geçen aralık ayında Surabaya Adası'ndan Singapur'a giden Air Asia Havayolları'na ait yolcu uçağı, Jawa Denizi'ne düşmüştü. Kazada 162 kişi hayatını kaybetmişti. Haziran ayında da Endonezya ordusuna ait kargo uçağı şehir merkezinde bir otelin üzerine düşmüş, toplam 116 kişi yaşamını yitirmişti.
Papua'nın başkenti Jayapura'daki Sentani Havaalanı'ndan havalandıktan bir süre sonra kaybolan uçağın düştüğünün doğrulanması halinde bu, ülkede 8 ayda meydana gelen üçüncü uçak kazası olacak.
Eyaletin güneyindeki Oksibil'e giden uçakta 5'i çocuk 49 yolcu ve 5 uçuş görevlisi bulunuyordu.