Brüksel'deki Monnaie Meydanı'nda toplanan eylemciler, Filistin bayraklarının yanı sıra ''İsrail'i boykot edin'', ''Filistin'e özgürlük'' yazan döviz ve pankartlar taşıdı, ''Çocuk katili İsrail'', ''Özgür Filistin'' şeklinde slogan attı. İsrail yönetimine karşı yaptırım uygulanmasını isteyen gruba, Belçikalı siyasetçiler de destek verdi.
Filistin asıllı bir gösterici, İsrail'in Filistin'de gençlere, kadınlara karşı uyguladığı şiddeti protesto etmek için toplandıklarını belirterek, ''İsrail son 10 günde 39'dan fazla kadın ve genci büyük bir soğuk kanlılıkla katletti. Filistin halkı Mescid-i Aksa ihlallerine karşı direnişte. Ülke dışında yaşayan Filistinliler olarak, oradaki direnişi destekliyoruz'' dedi.
''Daha fazla tahammül edemiyoruz''
Belçikalı bir gösterici de İsrail'in baskıcı uygulamalarına karşı Filistinlilere destek vermek için protestoda yer aldığını ifade ederek, ''Artık daha fazla tahammül edemiyoruz. İsrail, katliamlar gibi, ayrımcı uygulamalar gibi yaptığı şeylerin hesabını vermekten sürekli olarak kurtuluyor'' şeklinde konuştu.
Başka bir eylemci de onlarca yıldır Filistin topraklarında devam eden uygulamalara karşı sesini yükseltmek istediğini dile getirerek, ''Meseleyi gündemde tutmak gerekiyor. Bu noktada Filistin halkını desteklemek çok önemli'' ifadesini kullandı.
Yaklaşık 2 saat süren protesto sonunda, katılımcılar Filistin halkına verdikleri desteği göstermek için insan zinciri oluşurdu. Göstericiler daha sonra dağıldı.