Dubai’den yerel saatle 22.53’te 62 yolcu ve mürettebatı ile Rusya’da Rostov-on-don’a gitmek üzere kalkan FlyDubai Havayolları’na ait Boeing 737-800 tipi uçak, yerel saatle 03.15’te iniş için alçalmaya başladı. Görüş şartlarının düşmesi üzerine pilotlar ilk yaklaşmalarında pas geçerek tekrar yükseldi. İkinci denemeleri sırasında uçak saat 03.50’da düştü. Bölgeye hemen havalimanı itfaiyesi ve ambulanslar sevk edilirken kazadan kurtulan olmadığı açıklandı. Rusya'nın güneyindeki Rostov-na-Don kenti havaalanında  düşen yolcu uçağın kara kutuları bulundu, hayatını kaybeden yolcu ve mürettebatın  kimlikleri belli oldu.

Rusya Olağanüstü Haller Bakanlığının açıklamasında ise hayatını  kaybeden 55 yolcudan 44'ünün Rus, 8'inin Ukrayna, 2'sinin Hindistan, birinin ise  Özbekistan vatandaşı olduğu bildirildi.

THY UÇAĞI DA GERİ DÖNDÜ

Kazanın ardından havalimanı uçuşa kapatıldı. Rostov’a sefer yapan Türk Hava Yolları’nın TK293 sefer sayılı yolcu uçağı, meydanın kapanması nedeniyle İstanbul’a geri döndü. Seferin ilerleyen saatlerde Rostov Havalimanı’nın açılmasının ardından yapılacağı öğrenildi.