Sabah saatlerinde Avrupa Birliği (AB) ülkesi Fransa'nın Toulouse kentindeki havalimanında yaşanan paniğin ardından bu kez de ABD'nin Atlanta kentindeki havalimanı şüpheli valiz nedeniyle boşaltıldı.

Dünyanın en büyük havalimanı Hartsfield-Jackson Uluslararası Havalimanı'nın Twitter hesabından yapılan duyuruda şüpheli bir valiz nedeniyle iç hatlar terminalinin boşaltıldığı belirtildi.

Bomba imha uzmanlarının incelemesi sonucu pakette herhangi bir patlayıcının çıkmaması üzerine terminaller tekrar açılarak yolcuların girişine izin verildi. Havalimanında yolcuların güvenlik kontrol noktalarında uzun sıralar oluşturduğu belirtildi.

ABD'de dün de Denver Uluslararası Havalimanı'nın ana terminali şüpheli paket nedeniyle bir süreliğine boşaltılmıştı.

FRANSA'DA DA YAŞANDI

Bugün sabah saatlerinde AB ülkesi Fransa’nın Toulouse kentindeki havalimanı yine güvenlik endişesi nedeniyle boşaltılmıştı. Şüpheli bir bagaj nedeniyle kapatılan ve bomba araması yapılan Toulouse Havalimanı’nı güvenlik kontrolleri tamamlandıktan sonra yeniden açılmıştı.

Dün AB'nin kalbi Belçika'nın Brüksel kentinde meydana gelen terör saldırılarında çok sayıda kişi hayatını kaybetmiş, yaşanan saldırılar sonrası AB genelinde güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarılmıştı.