Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Bugün Türkiye saati ile 12:00’de, UEFA’nın Nyon’da bulunan merkez binasında, Fenerbahçe Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri ve profesyonelleri, kulübümüzün mevcut finansal durumu ve planlamasıyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesi’nin başkan ve üyeleri ve UEFA İdari Yönetim Komitesi Üyelerinin de katıldığı toplantı, yaklaşık 1,5 saat sürdü. Sunum sırasında ayrıca, UEFA görevlilerine yöneticilerimiz tarafından bir çalışma dosyası da sunuldu.

UEFA’nın ilgili birimleri, sunulan bu çalışma dosyasını önümüzdeki dönemde inceleyecek. Süreç ve aşamalarla ilgili ise gelişmeler, tarafımızdan kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Şekip Mosturoğlu gitmişti

Bilindiği üzere UEFA, Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde Fenerbahçe'ye geçtiğimiz aylarda davette bulunmuştu. Fenerbahçe adına hukuk işlerinden sorumlu yönetici asbaşkan Şekip Mosturoğul ile kulüp profesyonelleri bugün İsviçre'ye gitmişti.

Fenerbahçe heyeti, resmi açıklamasında da belirttiği gibi finansal hareketleriyle ilgili olarak UEFA yetkililerine bilgi vermişti.

Sarı-Lacivertli kulüp, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na da bildirim yaparak, UEFA'ya yaptığı sunumun detaylarını paylaştı.