Büyükçekmece Gölü kıyısında yaklaşık 2 bin dönümden fazla bir arazi Toskana Vadisi olarak biliniyor. Burada son 20 yılda muhtelif villa projeleri geliştirildi. Dubaili Emaar, Türkiye'de yatırım yapma kararı alınca bölgede brüt 1700 dönüm, net 1.068 dönüm arsa üzerinde Toskana Vadisi projesini geliştirildi. Buranın komşu arsasına Park Village'yi yapan Arıkan Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan sektörde Yatay Yaşam Konseptini ve projelerini gazetemize anlattı:
Tek katlı villa HAYATINI herkes arzu eder
Biz her zaman yaptığımız işte farklılıklar getirmeye odaklanan bir aileyiz. Park Village'den önce Park City projesini yaptık. Orada 125 bin metrekare inşaat alanı, 28 bin metrekare kapalı otoparkı, 1+1'leri brüt 97 metrekare olduğu ve balkonların 15 metrekareye çıktığı karma proje yaptık. Orizzonte güzel bir proje. Yatırımlık değil yaşam alanı olan ürünleri satıyoruz.  İlk 52 villayı eylül sonunda teslim edeceğiz ve yaşam başlayacak. İkinci etapta 55 tane villa var. Şu anda altyapı çalışmaları başladı. Haziran 2016'da teslim edilecek. 3. ve 4. etaplarla bu rakam 187'ye çıkacak. Teslim tarihi 2018 gibi görünüyor ama 8 ay kadar öne çekebileceğimizi düşünüyoruz.   
OrizzOnte bittikten sonra…
Arıkan Yapı olarak tek katlı villayı sürdürmesini istiyoruz. Bu mantık ile gayrimenkul sektörüne yeni bir segment kazandırdık. Şu anda tek tapulu arazide Emaar'la Türkiye'nin en büyük villa projesini geliştiriyoruz. Toskana Vadisi tamamlandığında 495 villa olacak. Parkları, zeytinlikleri ve üzüm bağları ile yeni bir hayat şekillenecek. Emaar'ın outlet projesi Türkiye'nin ilk designer outleti olacak. Dünya markalarını getirecek. 
3+1 Villa 625 bin USD
Bölgede büyük ölçekte çok sayıda malikane türü konutlar var. Biz Park Village ve Orizzonte'de metrekareleri düşürüp satın alınabilirliğe dikkat ettik. Orizzonte'de bin metrekare bahçe içinde brüt 187 metrekarelik 3+1'i tipindeki villayı 625 bin dolara satıyoruz. Bu fiyata İstanbul'un birçok yerinde daire bile alınamıyor. Bu fiyatı daha aşağı çekmeye çalışıyoruz. 
Yakın bir zamanda da İstanbul'da 100 milyon dolarlık yatırım maliyeti olan proje planlıyoruz.