Erzurum ve Erzincan'da gözaltına alınan 30 kişi adli kontrolle serbest bırakıldı. Erzincan'da yapılan operasyonda 6 kişi daha gözaltına alındı.
Terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında Iğdır'da gözaltına alınan 7 kişiden, HDP yöneticilerinden Volkan Demir, Demokratik Gençlik Konfederasyonu (DEM-GENÇ) üyeleri Cesur Garez ile Habib Rehber tutuklanarak cezaevine gönderildi. Dört kişi ise tutuksuz yargılanacak.
Erzurum'da PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınarak dün mahkemeye çıkarılan 22 kişi adli kontrol denetim kararı ile serbest bırakıldı. Erzincan'da geçen Cumartesi günü farklı terör gruplarına yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 8 kişi hakkında çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol denetim kararı verildi. 
Erzincan'da bugün Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri eş zamanlı yaptıkları ikinci operasyonda 6 şüphelinin evine baskın yaptı. Özel hareket ve çevik kuvvet ekiplerinin de katıldığı şafak operasyonunda gözaltına alınan şüpheliler emniyete götürülirik ifadeleri alınmaya başlandı.