Hakkari-Çukurca karayolunun 40'ıncı kilometresinde bulunan Şine köprüsü yakınlarına gelen bir grup terörist, elektrik direklerini devirip, hendek kazarak dün saat 12.00 sıralarında yolu ulaşıma kapattı. Yaklaşık 5 saat boyunca Çukurca ve Hakkari yöneden gelen araçları durdurararak kimlik kontrolu yapan ve geçişlere izin vermeyen teröristler, resmi plakalı oldukları belirtilen 2 aracı da ateşe varerek yaktı.


Kazılan yol ve devrilen elektrik direkleri yüzünden yolun halen kapalı olduğu belirtilerken, Çukurca yönüne gitmek isteyen araçlar ise Depin kontrol noktasında polis ekipleri tarafından geri gönderiliyor. Bölgede devrilen direkler yüzünden Çukurca ilçesi ve bağlı köylere dünden beri elektrik verilemiyor.


ARAÇLAR GEÇEMEYİNCE İNİP YÜRÜYORLAR


Hakkari-Çukurca karayolunun Sine Köprüsü yakınlarında PKK'lılar tarafından kazılan hendek ve devrilen direklerle kapattığı yolda araçla geçiş durdu.


Hakkari'den Çukurca yönüne, Çukurca'dan da Hakkari yönüne giden araçlar hendek nedeniyle yoldan geçemiyor. Bu araçlarla gelenler inerek kazılan hendekten yaya olarak geçip, diğer tarafta başka araçlara binerek yollarına devam ediyor. Hendekte, kablo bağlanan tüpgazların bulunması da buradan geçmek zorunda kalanları korkutuyor.