Mardin'in Nusaybin ile Midyat İlçeleri arasındaki Subaşı yolunda yol kesen bir grup silahlı PKK'lı, yoldan geçen araçlarda kimlik kontrolü yaptı. PKK'lılar durdurdukları bir TIR ile bir kamyonu, sürücülerini indirdikten sonra ateşe verdi.

Bugün saat 20.30 sıralarında bir grup PKK'lı, Nusaybin ile Midyat İlçeleri arasındaki karayolunun Metal Beton mevkilerinde yolu kesti. Dağlık alanda bulunan GSM operatörlerine ait 3 iletişim direğini devreden çıkaran PKK'lılar, yoldan geçen araçlarda da kimlik kontrolü yaptı. Kimlik kontrolünü yaptıkları araç sürücülerine örgüt propagandası da yapan PKK'lılar daha sonra 01 VU 138 plakalı kamyon ile 06 FA 5541 plakalı TIR'ı, sürücülerini indirdikten sonra ateşe verdi. Araç sürücüleri daha sonra başka araçlarla Nusaybin İlçesi'ne gelerek durumu güvenlik güçlerine haber verdi.Olay yerine giden Mardin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, yanan araçları söndürmeye çalıştı.

Bu arada devre dışı bırakılan GSM operatörlerine ait 3 iletişim direğinin çevresinde orman yangını başladığı görüldü.Yaşanan olaylarla ilgili çalışma başlatılırken, kaçarak kayıplara karışan PKK'lıların yakalanması amacıyla bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.