Trabzon, Osmaniye, Tokat, Manisa… Şehit acısıyla kavrulan bu dört kent, dün evlatlarına veda etti. Bingöl'ün Karlıova ilçesi Hacılar mevkiinde PKK'lı teröristlerin yola döşedikleri patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu şehit olan Astsubay Muhammed Gürlek ile uzman çavuşlar Musa Saydam ve Haşim Dirik için Bingöl Havalimanı'nda, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki çatışmada şehit olan komiser Ahmet Çamur için de Van'da cenaze töreni düzenlendi. Türkiye'yi yasa boğan şehitler, törenlerin ardından memleketlerine gönderildi.
Şehitler Muhammed Gürlek Osmaniye'nin Kadirli ilçesi, Astsubay Nurettin Öztürk'ün Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesi, Uzman Çavuş Haşim Dirik ise Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde son yolculuklarına uğurlandı. 
Ankara Özel Harekat Dairesi Başkanlığında görevli olan ve 45 günlüğüne geçici olarak gönderildiği Şemdinli'deki görevinin son gününde şehit düşen Ahmet Çamur'un naaşı da memleketi Trabzon Çaykara'daki törenin ardından dualarla defnedildi. Şehidin güçlükle ayakta durduğu gözlenen eşi ile çocuklarına kadın polisler yardımcı olurken, acılı ailesinin gözyaşları yürek dağladı. 
Şehit Çamur'un Çaykara'daki cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Törende konuşan Erdoğan, şehitliğin peygamberlikten sonra en yüce makam olduğunu belirterek, "Makamların yücesi böyle bir makama Ahmet kardeşimiz ulaştı" dedi. Erdoğan bir şehit yakının "Vur emri istiyoruz" sözleri üzerine şöyle konuştu: "Kendisine silah doğrultan kim olursa olsun her teröristi, polisimizin de askerimizin de vurma hakkı, yetkisi vardır, bu kesindir. Şu anda da yüzlerce teröristi askerimiz, polisimiz aslında gömmüştür. Yeterli mi, değil. Bu mücadele devam edecek. Burada rehavete kapılmak yok. Kıyamete dek bu mücadele sürecektir. Yani bir tarafta hak olacak, bir tarafta batıl olacak. Bunlar batılın askerleridir, bu batılın askerlerine karşı da milletçe mücadeleyi sürdüreceğiz. Sevgili şairimizin, '... Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda. Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda...' derken kastettiği budur. Mücadelemizi kararlı şekilde sürdüreceğiz. Yeter ki biz bir olalım, beraber
olalım, birbirimizi Allah için sevelim. Vatanımızı asla böldürmeyeceğiz, buna fırsat vermeyiz."