30 yılı aşkın bir süredir PKK Türkiye'ye karşı terör eylemleri üretiyor. Kimi zaman askerlere pusu kuran, kimi zaman polislerin kullandığı güzergahdaki yollara bombalı tuzaklar döşeyen PKK, bilinen terör örgütleri içerisinde en kanlısı olarak tarihteki yerini alıyor.
BBC PKK'YI MASUM GÖSTERİYOR
İngiliz yayın kuruluşu BBC ise PKK'nın terör eylemlerini görmezden gelerek, örgütü neredeyse bir sivil toplum kuruluşu gibi 'masum' gösterme çabasında.


PKK'NIN MAKYAJ YAPAN KADINLARI
BBC son olarak PKK'nın Kuzey Irak'ta bulunan kampları ziyaret etti. Özellikle kadın teröristlerle röportaj yapan, onların gündelik yaşamlarından, günlük ihtiyaçlarına kadar birçok konuda konuşan BBC muhabirleri, makyaj, cilt bakımı gibi ihtiyaçlarını karşılayan PKK'lıları da haberleştirerek, PKK'nın "eli kanlı terör örgütü" imajını yok etmek için elinden ne geliyorsa yaptı. (Kaynak: En Son Haber)


ARABİSTANLI LAWRENCE
Yarbay Thomas Edward Lawrence, Britanyalı ajan. 1916 - 1918 yıllarında Osmanlı İmparatorluğu'na karşı yürütülen Arap Ayaklanmasındaki rolü nedeniyle Arabistanlı Lawrence olarak tanınmıştır.