Türkiye dün hüzün doluydu. Siirt'te PKK'lıların hain tuzağıyla şehit olan 8 Mehmetçik dualarla defnedildi. İlk tören Siirt'teki 3. Komando Tugay'ında yapıldı. Hakan Aktürk, Ferdi Gerekli, Barış Akın, Mehmet Halil Barkın, Recep Beycur, Ömer Erüstün, Bahadır Aydın ve Emre Kaan Arlı'nın cenazeleri memleketlerine uğurlandı. Şehit Hakan Aktürk'ün cenazesi, eşi Meftune Aktürk ve oğlu Ahmet Aktürk'ün de olduğu uçakla Burdur'a getirildi. Meftune Aktürk, uçaktan iner inmez alanda bekleyen annesine, "Gelin getirdim size annem, Türk bayrağına sarılı gelin getirdim size" dedi. Aktürk, bu sözlerinin ardından bayılarak yere yığıldı. Babası Hakan Aktürk'ün şehadet haberini alan 14 yaşındaki Aysel Aktürk, sosyal medya hesabından, "Bu kahpeliktir. Babamın Kanı yerde KAL-MA-YA-CAK" mesajını yazdı. 
Kahramanmaraşlı şehit Er Ömer Erüstün'ün cenaze aracına bindirilmesi esnasında şehit annesi Nazan Erüstün, cenaze aracına vurarak, "Annen burada Ömer, duymadı beni Ömer, duymadı... Annen ölseydi, ben ölseydim Ömerim" sözleri alandakileri gözyaşlarına boğdu. Oğlu Recep Beycur'u teröre kurban veren Sebahattin Beycur ise kalp krizi geçirdi. Şehit Er Ömer Erüstün'ün ise bir akrabası ile son görüşmesinde "Napalım amcam, ölmeye geldik buraya. Bende sıkıntı yok" dediği öğrenildi.  Şırnak Silopili olan şehit Er Mehmet Halil Barkın'in cenazesinde ise yakılan Kürtçe ağıtlar yürekleri dağladı. Şehit Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın eşi Ayşe Taş da, "Bana aldığı yüzüğü satacağımı söylediğimde, 'sakın satma, ben şehit olursam, hatıra kalır' demişti" diyerek gözyaşlarına boğuldu. 

6 yaşındaki Altan'ın şehit babası Ferdi Gerekli'nin  fotoğraflarına bakarak ağlaması yürekleri burktu.Bu gurur  bana yeter
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen 25 yaşındaki Jandarma Teğmen Hubeyib Turan, memleketi Tokat'ta son yolculuğuna on binler uğurladı. Acılı baba Halit Turan'ın törende, "Türkiye bunu duysun. Bir evladım vardı, ben bunu şehit verdim. Kendisi bu işe seve seve âşıktı. Vatan sağ olsun. Düşman çatlasın. Bu topluluk bu gurur bana yetti" sözlerini duyanlar gözyaşlarını tutamadı.