Afyonkarahisar'da sivil toplum kuruluşları tarafından "teröre lanet yürüyüşü" düzenlendi. Şehit yakınları ve gazilerin de katıldığı yürüyüş, İmaret Camisi önünden başladı. Anıtpark Meydanı'na kadar yürüyen grup, slogan atarak terörü lanetledi. Gruptakiler, burada saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı'nı okudu.

Grup adına açılmada yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, artan terör olaylarında hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere ise acil şifalar diledi.Bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların artarak devam etmesi gerektiğini dile getiren Kumartaşlı, şehit haberlerinin sabırları zorladığını ifade etti.

Türkiye Kamu-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Nizamettin Şenol ise Türk milletinin zor bir dönemden geçtiğini söyleyerek, teröre kurban verilen evlatların acısıyla adeta yandıklarını belirtti.En büyük acının şehit annelerine ait olduğunu ifade eden Şenol, yaşanan olaylardan üzüntü duyduklarını dile getirdi.
Konuşmaların ardından gruptakiler dağıldı.