Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu Manisa'nın Köprübaşı ilçesine bağlı Borlu mahallesinde Mehmet ve Savaş Pervanlar tarafından vefat eden babaları Ferit Pervanlar hayrına yaptırdıkları ilkokulun temel atma törenine katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Bakan Topçu, konuşmasına Ankara'daki terör saldırısını kınayarak başladı. Bakan Topçu, "Geçmiş günlerde yaşadığımız, adeta Türkiye'nin tamamını hatta medeniyet coğrafyamızı bütün iyi insanları yasa boğan Ankara'daki o kahpece haince saldırıyı bir kere daha Manisa'dan kınıyor, ölenlere rahmet yaralananlara şifa diliyorum. Devletin ve milletin başı sağ olsun" dedi.

"BAŞI AYRI KUYRUĞU AYRI OYNUYOR"

13 yılda AK Parti hükümetinin çok yol kat ettiği vurgusunu yapan Bakan Topçu, “Daha iyisini yapacağız daha öteye gideceğiz. Elin adamı ne yapıyorsa onun iki kat önüne geçmek zorundayız. Çünkü bizim milletimiz çalışkandır, zekidir ve ahlaklıdır. Çalışkan olmak zeki olmak ahlaklı olmak başarının en temel üç tane öğesidir. Biz millet olarak bunu başarırız. Bizim yöneticilerimiz bu imkanları milletimizin önüne koyduğu sürece milletin önüne kimse geçemez" dedi.

Türkiye'yi bölmek ve parçalamak isteyen güçlerin olduğunu sözlerine ekleyen Bakan Topçu, "Kürt demek, Türk demek, Türkmen demek, Alevi demek, şu demek bu demek. Ama bu oyunların üstesinden geleceğiz Allah'ın izniyle. Şu 40 yıldır bizim devletimizin içine atılan fitne hangi devlete atılsaydı dayanamazdı. Ama bizim milletçe bir hayalimiz var. 'Evet ben Kürdüm.', 'Türkmenim', Çerkesim', 'Lazım', 'Arabım', 'Arnavutum' velhasıl kim kendini nasıl tarif etmek istiyorsa, başı açığı başı kapalısı ama ben hep beraber biz diyen Ay-Yıldızlı al bayrak altında büyük Türk milleti olarak yaşamaya kararlı büyük bir milletim. Bunu dedelerimiz Çanakkale'de, Sakarya'da demiş. Daha ötesinde Alparslan'la birlikte Malazgirt'te demiş. Bunun için bizi bölemezler, parçalayamazlar. Bu beladan kurtulacağız. Yılanın beli Allah'ın izniyle kırıldı zaten. Şu an da başı ayrı kuyruğu ayrı hareket ediyor" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Bakan Topçu ve protokol edilen duaların ardından butona basarak temel attı.