Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Kosova'da Prizren Belediyesi'ne bağlı Donje Ljubinje'deki tadilat ve donanımı yapılan bir okul, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Donje Ljubinje'deki 285 Boşnak çocuğun öğrenim gördüğü 25 Mayıs Okulu'na yapılan desteğin ardından okulun açılışı yapıldı. Törene, Kosova Devlet Bakanı Rasim Demiri, TİKA Başkan Yardımcısı Ali Maskan, Türkiye'nin Prizren Başkonsolosu Selen Evcit, okul yöneticileri, öğrenciler ve veliler katıldı. 
TİKA Başkan Yardımcısı Ali Maskan, törende yaptığı konuşmada, "Amacımız, Kosova'daki kardeşlerimizin daha iyi ortamlarda eğitim görmelerini sağlamaktır" dedi.
Türkiye, Kosova ve Boşnaklara en fazla yatırım yapan ülke
Kosova Devlet Bakanı Demiri de Türkiye'nin Kosova ve Boşnaklara en fazla yatırım yapan ülke olduğunu vurguladı.
25 Mayıs Okulu Müdürü Asim Karadolami, Türkiye'nin Kosova'nın geleceğine yönelik yatırımlar yaptığını belirtti. Karadolami, verdikleri destekten dolayı Türkiye ve TİKA'ya teşekkürlerini iletti.
Kurdele kesiminin ardından, okul yönetimi tarafından hazırlanan yöresel hediyeler TİKA yetkililerine takdim edildi. Tören, okul öğrencileri tarafından hazırlanan folklor gösterileri ve şiir okuma etkinliği ile sona erdi.