İstanbul'da, terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda 12 şüpheli yakalandı.Operasyonda terör suçundan aranması bulunan iki kişi dahil olmak üzere 12 kişi gözaltına alındı. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün koordinasyonunda, Asayiş, Çevik Kuvvet, Özel Harekat ve Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele şube müdürlüklerine bağlı ekiplerin de katılımıyla Küçükçekmece'de 20'den fazla adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.
Polis helikopterinin de destek verdiği operasyonda, çevik kuvvet ekipleri Kanarya Mahallesi'ndeki tüm ana güzergahlarda geniş güvenlik önlemi aldı. Özel harekat ekipleri ile sivil polisler de bir şüphelinin yakalanması için Dr. Sadık Ahmet Caddesi'ndeki bir otoparka baskın yaptı.
Operasyonda, 12 kişi gözaltına alınırken, şüphelilerden 2'sinin terör suçundan arandığı öğrenildi. Adreslerde yapılan aramalarda 1 silah, çok sayıda mermi ve örgütsel doküman ile izinsiz gösterilerde kullanılan kıyafetler ele geçirildi.
Operasyonda Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ise bir adreste 150 bin paket kaçak sigara ele geçirdi. Sigaraların, terör örgütü PKK'ya finansal destek sağlamak için satılmasının planlandığı iddia edildi.