Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, "helallik" alınması için Emek Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Burada şehidin babası Mehmet, annesi Beyhan, kızı Vuslat ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Silvan Jandarma Komutanlığında görevli kardeşi Jandarma Uzman Çavuş Serkan Şahin'de "O'nun yerine keşke ben şehit olsaydım" diyerek gözyaşı döktü. Şehidin cenazesi buradan Merkez Abdulkadir Ağa Camisi'nin avlusuna götürüldü. Adana İl Müftüsü Arif Gökçe, ikindi namazının ardından şehit Şahin için burada cenaze namazı kıldırdı. Namazdan sonra şehit Şahin'in cenazesi göz yaşlarıyla, Ceyhan Asri Mezarlığı'na defnedildi.

Törene, şehidin yakınlarının yanı sıra Vali Mustafa Büyük, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Osman Erbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, kamu kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ankara'dan geçici görevle Diyarbakır'ın Sur ilçesine gittiği öğrenilen 29 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Şahin, PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu ağır yaralanmış, kaldırıldığı Diyarbakır Asker Hastanesinde müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit düşmüştü.