Tedavi gördüğü İstanbul'da yaşlılığa bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybeden Demirel'in cenaze namazı ninesinin adını taşıyan Şehriban Hatun Camii'nde kılındı. Şevket Demirel'in cenazesine, hükümet adına Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz ve eşi, eski bakanlardan İsmet Sezgin, Yaşar Topçu, İbrahim Gürdal, Aykon Doğan, İstanbul Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şevket Demirel'in damadı CHP Milletvekili İlhan Kesici, İşadamı Rahmi Koç, Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Garnizon Komutanı Mustafa Kurutmaz, Isparta eski Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu, Isparta Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç, İrfan Bakır ve Nuri Okutan, Süleyman Demirel zamanında milletvekilliği yapmış eski vekiller ve bürokratlar katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise cenazeye çelenk gönderdi. 
Cami avlusundaki özel bölmeden ailesi tarafından alınan Demirel'in üzeri gül yapraklarıyla dolu tabutu, gül suyu sıkılarak musallaya konuldu. Kızları Nihan Demirel Atasagun, Neslihan Demirel ve Binhan Kesici ile eşi Sezen Demirel, tabutu başında dua etti. Demirel'in cenaze namazını aynı zamanda Demirel ailesine yakınlığı ile bilinen eski İstanbul Fatih Camii İmamı Kazım Bayram kıldırdı. Cenaze namazında üç kızı da yan yana saf tuttu. Aile kabristanlığında toprağa verilen Demirel'in mezarın üzeri ise gül yaprakları ve karanfille donatıldı. 

BAKAN'DAN DEMİREL'İN MEZARINA ZİYARET 
Şevket Demirel'in cenaze töreni için Isparta'ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, cenazenin defni ardından İslamköy'de Çalça Tepesi'nde bulunan Süleyman Demirel'in mezarını da ziyaret etti. Demirel'in mezarı başında dua eden Soylu, ziyaretçi özel defterini imzaladı.